İller

11 Şubat 2021 Perşembe

Şirket haberleri


AKBNK – 425 gün vadeli 194,7 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

AKSA – Şirketin 2015 yılına ait Genel Kurul gündemine ilişkin bazı kararların iptali için açılan davada, davanın reddine ilişkin Mahkeme kararına karşı, davacı tarafın istinaf başvurusunun Şirket lehine esastan reddine dair İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi kararı sonrasında davacı tarafça temyiz edilmiş olup, Şirket tarafından temyize cevap verildiği açıklandı.

ARCLK – 2 yıl vadeli 1,2 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.

AVOD – Çorum Boğazkale’de bulunan ruhsatlı maden sahası için raporlama çalışmaları kapsamında Avusturalyalı RSC Mining firması ile bir sonraki aşama olan PEA raporlaması için sözleşme imzalandığı açıklandı.

CRDFA – Altınbaş Holding'e ait olan, Şirket sermayesinin %51'ini oluşturan 40.800.000 adet imtiyazlı A Grubu paylardan 20.800.000 adetinin gerek duyulduğunda ileride borsada işlem gören pay statüsüne dönüşmesine ilişkin hukuki altyapının oluşturulması ve mevcut yönetim kontrolünün kalması kaydıyla 20.800.000 adet imtiyazlı A Grubu payların imtiyazsız B Grubu pay niteliğine dönüştürülmesine karar verildiği  ve oluşacak ayrılma hakkı kullanım fiyatının 5,61 TL olarak belirlendiği açıklandı.

DIRIT – Şirketin HALKB’ye ait borcunun borcumuz 36 ay vadeli aylık sabit ödemeli olarak yeniden yapılandırıldığı açıklandı.

DZGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 30 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

GEDIK – 301 gün vadeli 75 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IZFAS – Sentetik Flament üretim hattında kullanılmak üzere 279.445 TL tutarında, Yağlı Boya Kestirme Fırça Üretimi hattında kullanılmak üzere 905.738 TL tutarında olmak üzere toplam 1,2 milyon TL tutarındaki makinelerin Şirketin üretim tesislerine ulaştığı ve sentetik filament üretim hattının tamamlanması için kalan 455.698 TL tutarındaki makinelerin Nisan ayında gelmesinin beklendiği açıklandı.

KRONT – Şirket ile TCELL arasında Kron'un Quality Assurance, Marta AAA ve RTNI yazılım ürünlerini kapsayan 30,3 milyon TL ve 0,30 milyon dolar tutarlı 3 yıllık anlaşma imzalandığı açıklandı.

KOZAL – Şirketin, Ulusal Kaynak ve Rezerv Raporlama komitesi ile uyumlu olarak hazırlanan ve SRK danışmanlık tarafından da onaylanan, Şirkete ait 2019 yılı maden rezerv raporunun yayımladığı açıklandı.

KONTR – ENKAI’ye ait Gürcistan'da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini, tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması, sistemin sahaya teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti, sistemin yüksek gerilim testlerinin yapılması işleri için Şirketin vermiş olduğu 4,0 milyon dolarlık teklifin kabul edildiği ve sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

MMCAS – Şirketin merkez adresinin değiştiği açıklandı.

MERKO – Şirket merkez adresinin değiştiği açıklandı.

PENGD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

PGSUS – 1 yıl vadeli 360 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

RYGYO – Antalya Kepez’deki  5.730 m 2 ’lik deponun çatısındaki 2,69 m 2 ’lik tesis alanın 5 yıllığına kiralandığı, 5 yıllık kiradan 105.000 TL gelir elde edileceği açıklandı.

TSGYO – Sermaye artırımından elde edilen 199,6 milyon TL fonun finansal borç azaltımında kullanıldığı açıklandı.

UTPYA – Şirketin sahibi olduğu Utopia World Hotel‘ in Adalı Otelcilik’e devri kapsamında, Adalı Otelcilik’in Utopia World Hoteli devir alırken Şirketin bilançosunda yer alan ve Utopia World Hotel' den kaynaklanan Uzun Dönem Euro Cinsi Yatırım Kredisinin de devredileceğinin belirtilmesi kapsamında, Adalı Otelcilik bahsi geçen Uzun Dönem Döviz Cinsi Yatırım Kredisinin devri için ilgili banka ile gerekli anlaşmaya vardığı ve banka komite kararı ile kredinin devrine onay verildiği açıklandı.

VAKBN – 126 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihracı için 15 – 17 Şubat tarihlerinde talep toplanacak.

YONGA – Şirket ile Göktekin Enerji arasında Şirketin fabrika tesislerinin çatıları üzerinde 840 kWe gücünde Güneş Enerji Santrali kurulması kapsamında ön anlaşmaya varıldığı açıklandı.

ATAGY – Hıfzı Alp Karaağaç tarafından 226.591 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,65’e geriledi.

IDEAS & SEYKM – SEYKM tarafından 27,20 TL fiyattan 35.96 adet IDEAS payı satılırken, SEYKM’nin IDEAS’taki payı sıfırlandı.

MSGYO – Deniz Barçin tarafından 5,01 – 5,20 TL fiyattan 90.468 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,10’a geriledi.

AKYHO – Şirket sermayesi bugün 41,4 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 82,7 milyon TL bedelle 124,1 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 2,3567 TL’ye denk gelmekte.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder