İller

16 Aralık 2019 Pazartesi

Medicana Sivas Hastanesi sağlıklı beslenme hareketi başlattı

Medicana Sivas Hastanesi çağın en büyük sorunu olarak görülen obezite sorunu için zaman zaman çeşitli etkinlik ve seminerler ile farkındalık yaratmaya çalışıyor. Son olarak okul çağındaki öğrencilerde bu farkındalığı yaratmak için Medicana Sivas Hastanesi Diyetisyeni Cansu Arslan öncülüğünde çeşitli seminerler düzenleyerek öğrencilere sağlıklı beslenme ve obezite sorunu ile ilgili bilgilendirmeler de bulunuluyor.

Diyetisyen Cansu Arslan “Günümüzde artık biliyoruz ki yetişkin dönemde obez olan her 3 kişiden 1’inin obezite öyküsü çocukluk-ergenlik döneminde başlıyor. Bu duruma yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, çevresel faktörler ve genetik yapı sebep olabiliyor. Bizde bu bakış açısıyla yola çıkarak düzeltilebilir faktör olan beslenmeyi çocuklarımıza, gençlerimize anlatmaya başladık. Biliyoruz ki bir ülkenin sosyal ve ekonomik yönden istenen uygarlık seviyesine ulaşabilmesi bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı, yetenekli bireylerin varlığına bağlıdır. Bu yüzden uzak-yakın, devlet-özel ayrımı yapmadan gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projemizde başta ilimiz Sivas olmak üzere doğru beslenmeyi anlatmadığımız her çocuğumuza karşı kendimizi sorumlu hissediyor devam eden eğitimlerimizle mümkün olduğunca çok gencimize ulaşmayı hedefliyoruz.” Dedi.

Medicana Sivas Hastanesi Kurumsal Pazarlama Müdürü Yüksel Derin “3 aydır organize ettiğimiz bu farkındalık ile bugüne kadar 20 okula, yaklaşık 2500 öğrenciye bilgilendirmelerde bulunduk. Öncesinde okul yönetimi ile görüşerek veya okul yönetimlerinin talebi ile etkinlikleri planlanmaya devam ediyoruz. Hedef ise yılsonuna kadar bu seminerler ile bütün öğrencilere ulaşabilmek. Bu vesile ile okul müdürlerimize, Cansu Hanım’a ve destek olan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

 


Hibya Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder