İller

9 Ocak 2020 Perşembe

Narcos bölüm 3. bölüm özeti


FilmBox ayrıcalığı ile Türkiye’de ilk kez TV izleyicisi ile buluşan, son zamanların en başarılı yapımlarından NARCOS’un üçüncü bölümü, “Her Zamanın Adamları (The Men of Always)” adını taşıyor.

Bu bölüm, Pablo Escobar’ın ilk bölümde sinyalini verdiği politika hırsı üzerine kurulu. Bölümde ayrıca, gerçek ve kurgu karakterler üzerinden uyuşturucu kartellerinin Kolombiya’da dönemin politik yapısı ve derin devlet üzerine etkisi de konu ediliyor. Bölümün adı da buradan geliyor.

Kolombiya kongre üyeliği seçimlerine adaylığını koyan Escobar, bir yandan politik partilere bağış yaparken bir yandan da düzenlediği mitinglerdeki popülist söylemi ve yoksullara dağıttığı paralarla halk arasında popülerliğini artırıyor. Kolombiya devlet adamları ve ABD Uyuşturucu ile Mücadele Örgütü (DEA) ajanları Steve Murphy ile Javier Pena, kendisine karşı koymaya gayret ediyorlar.

Bu bölümde, gerçek bir karakter olan parti lideri ve Adalet Bakanı Rodrigo Lara Bonilla ile de tanışıyoruz. Başta Pablo Escobar’ın kampanya bağış kaynağını sorgulasa da sonrasında kabul eden “Lara”, sonraki zamanda Escobar’ın aleyhine dönüyor. Bölümde tanışacağımız bir diğer gerçek karakter ise, karanlık bağları olan Avukat Fernando Duque.

Politik mücadelenin ve Lara’nın akıbeti ise, bölümde bizleri bekliyor.

NARCOS’un bu bölümü 14 Ocak 2020, bir sonraki bölümü ise 16 Ocak 2020 tarihinde ekranlarda olacak.
 

Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder