İller

3 Ekim 2020 Cumartesi

Otel gibi okullara talep yüksek


Mimari özellikleriyle beş yıldızlı oteli andıran Özel Antalya Koleji’nin üç kampüsü, yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Kampüslerin inşaatına başladıklarından itibaren okulun otel, AVM, hastane gibi farklı yapılara çevrilmesi için talep aldıklarını belirten Antalya Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sezgin Koca, “Orta Doğu ve Avrupa’dan çok fazla teklif alıyorum. Ortaklık isteyenler de çok oluyor. Bu tekliflerin gelmesi çok doğal. Çünkü tüm kampüslerimizi içimize sinerek yaptık. Başarılı bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum” dedi.

‘En çok Ruslar ilgi gösteriyor’

Kampüslerin dışarıdan bakılınca otele benzetildiğini belirten Koca, “Özellikle yazın turistler ziyaretimize geliyor. Hatta okulu kullanmak istiyor” diye konuştu. Ruslardan büyük ilgi gördüklerini aktaran Koca “Hem yatırım hem de ziyaret amacıyla okulumuza gelmek istiyorlar. Yine otel dışında hastane ve AVM projeleri için gelenler de oldu” ifadelerini kullandı. Son dönemde de talebin yüksek olduğunu belirten Koca, “Görüşmelerimiz sürüyor, daha da büyümek için gelen teklifleri değerlendiriyoruz” dedi.

Denize sıfır kampüs

Manavgat, Lara ve Konyaaltı gibi Antalya’nın en prestijli bölgelerinde kampüsü bulunan kolejin, üç kampüsü de mimarisiyle dikkat çekiyor. Lara Kampüsü, 50 dönüm arazi üzerine, 4 katlı ve 26.500 metrekare kapalı alana sahip. Denize sıfır olan Konyaaltı Kampüsü’nün ise 23 dönüm arazi üzerine 19.000 metrekare alanı var ve 5 katlı. Yine 5 katlı olan Manavgat Kampüsü de 20 dönüm arazi üzerine 12.500 metrekare kapalı alana sahip.

En iyi mimarlar yaptı

Antalya Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sezgin Koca, kampüsleri inşa ederken mimariye büyük önem verdiklerini belirterek “Her bir kampüsümüz yapılırken mimarlar ve iç mimarlarla çalıştık. Eğitimde öncü olmak adına en kaliteli ve en pahalı malzeme seçimi yaptık. Okulları yaparken hep en iyisini yapmaya gayret ettik. Bundan da hiç taviz vermedik. İç mekânlarımızda öğrenci konforuna uygun tasarım ve mobilyalar öğrenme sürecini etkileyecek ve kalitemizi ortaya koyacak şekilde tasarlandı. Deprem, sel vb. doğal afetlere dayanıklı şekilde yapıldı” diye konuştu.

Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder