İller

12 Ekim 2020 Pazartesi

Şirket Haberleri


ALCAR & BRYAT & NATEN – VBTS kapsamında şirketlerin paylarına 26 Ekim’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 30 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

ALMAD – Şirket ve bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım’ın varlık satışlarının yapıldığı Yakamoz Yağ tarafından, yangın güvenliği ile ilgili yapılacak tadilat ve yenileme yatırımları kapsamında satış sözleşmesi çerçevesinde Şirkete 1,2 milyon dolar masraf bedeli yansıtılacağı ve masrafın şirket alacaklarından mahsup edileceğinin açıklanması kapsamında karşılıklı görüşmelerin devam ettiği açıklandı.

BMELK– Şirketin Tortum Elektrik Üretim ile devralma suretiyle birleşmesine, ayrılma hakkı kullanım fiyatının 5,54 olarak belirlenmesine karar verilirken, birleşme işlemleri kapsamındaki işlemler için Şirket yönetimine yetki verildiği belirtildi.

DESA – Vega Tem Point AVM’ye 1 adet Desa Mağazası açıldığı belirtildi.

DENGE – Borsa tarafından şirket paylarına 11 Ocak’a kadar internet emir yasağı, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir değiştirme tedbirleri getirildi.

Al Bawakir Konut’ta bulunan %50,01 iştirak payının satışı konusunda, Al Bawakir Konut ortaklarından Al Qaradawi ailesi ile görüşmelere ve Al Bawakir Konut’un değerleme çalışmalarına başlandığı açıklandı.

Şirketin Mustafa Uğur Bayraktar'a ait 6.225.000 adet A grubu imtiyazlı paylarının 4.325.000 adetinin Erdal Kılıç'a, 1.900.000 adetinin Veysi Kaynak'a devir edilmesi işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

Şirketin A grubu imtiyazlı pay sahibi Erdal Kılıç’ın Pay Alım Teklifi muafiyetinden yararlanmak için SPK’ya başvuru yaptığı açıklandı.

Şirket tarafından Dahili ve Uluslararası kara, deniz, havayolu  taşımacılık ve nakliye, transit taşımacılık, kargo taşımacılığı, depo ve  gümrük antrepoculuğu, yazılım ve otomasyon faaliyetlerinde bulunmak  amacıyla çalışmalara başlanmasına, yatırımlar yapılmasına, gayrimenkuller  satın alınmasına, gerekli araç gereç ve ekipman  tedarikine, Site Lojistik’e iştirak olarak edinilmesine karar verildiği açıklandı.

ECILC – Şirketin %50 oranında ortak olduğu Kanyon AVM’deki kiracılara Eylül – Aralık dönemi de dahil olmak üzere pandeminin perakende sektörü üzerindeki etkilerinin devam ettiği süre boyunca kira destek ve indirimi uygulamalarının Kanyon Yönetim tarafından belirlenmesinin devamına karar verildiği açıklandı.

INFO – Mecidiyeköy İrtibat Bürosu kurulması kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KONTR – Şirket paylarının halka arzı kapsamında 7.250.000 adet payın 6,90 TL fiyatla halka arzında talepler bugün ve yarın günü toplanacak.

KRGYO – Şirketin, EKGYO tarafından yapılacak olan İstanbul Tuzla’daki arsanın satılması İhalesine, teklif verilmesi ve süreçle ilgili işlemleri yürütülmesi için Genel Müdürün yetkilendirildiği açıklandı.

KLNMA – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 750 milyon TL fonun, Bankanın mevcut ve potansiyel kredi taleplerinin karşılanmasında, faaliyet ve plasmanların çeşitlendirilmesi ve artırılmasında, Banka sermaye yapısının, sermaye yeterliliği rasyolarının güçlendirilmesinde ve Bankanın finansal gücünün ve karlılığının artırılmasında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

MERKO – Merko Holding. tarafından gerçekleştirilen pay satışları sonrasında elde edilen ve Şirket'e aktarılması taahhüt edilen 43 milyon TL’nin şirket hesabına aktarıldığı açıklandı.

QNBFB – 75 gün vadeli 76,0 milyon TL ve 119 gün vadeli 57,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

RODRG – VBTS kapsamında şirket paylarına 26 Ekim’e kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

RTALB – Covid-19 pandemisinin tanısı ve bağışıklığın tespiti amacıyla kullanılmak üzere bir LFT hızlı tanı testi olan Cirrus Markalı testin çalışmalarının tamamlandığı ve Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kaydının gerçekleştirildiği açıklandı.

Sina Biyoteknoloji’nin şirketin yetkili satıcısından bir tanesi olduğu, Sina Biyoteknoloji ile şirket arasında herhangi bir teknoloji transferi anlaşması söz konusu olmadığı açıklandı.

RYGYO – Kocaeli Çayırova’daki 63.189 m 2 ’lik deponun 6.500 m 2 ’lik alanının 5 yıllığına kiraya verildiği, 5 yıllık kiradan 13,5 milyon TL gelir elde edileceği açıklandı.

SERVE – Şirketin ARTI, Pana Yapım, Cemalettin Doğan, Çağla Grup, Ömer Lekesiz ve diğer tüm süresi geçmiş alacaklarının tahsiline yönelik her türlü işlemleri yapmaya Yönetim Kurulu Başkan Vekilinin görevlendirildiği açıklandı.

SISE – Şirket ile Petrol İş Sendikası arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Petrol İş Sendikası tarafından grev kararı alınması kapsamında Petrol – İş Sendikasının 15 Eylül başlama kararı aldığı grev kararının Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 60 gün ertelenmesine karar verildiği açıklandı.

TUPRS – Şirketin 2020 yılı beklentileri aşağı yönlü revize edildi.

VAKFN – 364 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

VAKBN – 20 milyon sterline kadar borçlanma aracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

VERUS – Şirketin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit’in Tokat Erbaa’daki bakır maden sahasında yapılan ön incelemeler kapsamında elde edilen numunelerle ilgili olarak maden sahasında tonda 3,95 – 12,54 gram aralığında altın madeni cevheri tespit edilmesi kapsamında, maden sahasındaki altın rezerv miktarının tespiti ile sahanın işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla yetkili bir firmayla sözleşme imzalanarak jeofizik ve jeoloji çalışmalarına başlandığı açıklandı.             

COSMO – Sıtkı Murat Aşık tarafından 13,60 TL fiyattan 90.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %15,20’ye geriledi.

Mehmet Akçay tarafından 13,60 TL fiyattan 90.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %15,17’ye geriledi.

ISGYO – ANSGR tarafından 3.000.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,93’e geriledi.

GSDDE – Hakan Yılmaz tarafından 5,01 – 5,04 TL fiyat aralığından 150.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %0,11’e geriledi.

HATEK – Dolli Büyükgazel tarafından 14,50 – 14,83 TL fiyat aralığından 50.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %2,11’e geriledi.

METRO – Metro Yatırım tarafından 2,42 TL fiyattan 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %2,57’ye yükseldi.

NTHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 2,57 TL fiyattan 300.000 adet pay alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %37,71’ine karşılık gelen 212.615.278 adet pay geri alındı.

TDGYO – Hamid Abdullah Hussein Alahmar tarafından 6,99 – 7,41 TL fiyat aralığından 500.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %7,20’ye geriledi.

TEKTU – Mehmet Ali Yılmaz tarafından 1,65 TL fiyattan 1.150.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %17,38’e geriledi.              

KLNMA – Banka sermayesinin 850 milyon TL’den %88,23 oranında bedelli olarak 750 milyon TL nakden artışla 1,6 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

PETKM – Şirket sermayesinin kar payından olmak üzere 2,11 milyar TL’den %20 oranında olmak üzere 422,4 milyon TL artışla 2,53 milyar TL’ye çıkarılması kararı Genel Kurul’da onaylandı.

Şirket Temettü Verimi  Dağıtım Tarihi TLMAN    Brüt (TL) 0,6196 Net (TL)0,5267 2,03%

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder