İller

4 Ekim 2020 Pazar

Zula’nın “tüygeneralleri” oynadıkça mama bağışlayacak


Türkiye’nin en sevilen MMOFPS türü PC ve mobil oyunu Zula, milyonlarca oyuncusunu  sokak hayvanları için “tüygeneraller” olmaya çağırıyor.   “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle gerçekleştirilecek “Tüygeneraller Kampanyası” ile oyuncular, Zula oynadıkları her dakika mama bağışı yapmış olacak.

Dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekmek üzere Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nun 1931 yılında Floransa'da ilan ettiği Hayvanları Koruma Günü, her yıl 4 Ekim’de kutlanıyor.

Evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak, onların yaşam alanlarına müdahale etmemek ve yaşama haklarına saygı duymak amacıyla kutlanan bu özel gün kapsamında anlamlı bir kampanya başlatan Zula, 4 Ekim Pazar günü oyun oynayan tüm Zula severlerin sokak hayvanlarına el uzatmasına aracı olacak.

Zula’da her dakika 1 gram mama

Hashtag’i #iyilikzulada olarak belirlenen kampanya, Zula’nın sosyal medya hesaplarından, “Şimdi sıra sende! Sen de 4 Ekim 2020’de Zula’da online ol, sokak hayvanlarına hayat ol! “çağrısıyla duyurulacak. “Tüygeneraller Kampanyası” ile, 4 Ekim Pazar Günü Zula Oyun’a giriş yapanların oyunda geçirdikleri her dakika 1 gram mamaya, online olan tüm oyuncular da “tüygenerallere” dönüşecek.

 Gençlerin toplumsal sorunlara yönelik proje fikirlerini destekleyerek gençleri güçlendiren  Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın dağıtım, (https://www.tog.org.tr/) PawPaw Türkiye’nin (https://ift.tt/3l5nr90) ise mama desteğiyle gerçekleştirilecek. “Tüygeneraller Kampanyası” ile Zula, sokak hayvanlarına yardım ederken aynı zamanda oyuncularına hayvan sevgisini aşılamayı ve sokak hayvanları için duyarlılık geliştirmeyi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler ve Zula oyuncuları, kampanya sonunda toplanan mamalarla, belirlenen yerlerde besleme yapacak.

 

Kaynak
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder