İller

18 Kasım 2020 Çarşamba

‘En Sürdürülebilir Sağlık Şirketi’ unvanını almaya hak kazandı


Sürdürülebilirliğe olan bağlılığı, iş stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak gören şirket, endekste kendi alanında 11.kez lider oldu.

Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY), Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri'nin (DJSI) İlaç Şirketleri listesinde 11. kez en sürdürülebilir şirket olarak seçildi. Şirket özellikle Pazarlama Uygulamaları, Çevresel ve Sosyal Raporlama, Operasyonel Eko-Verimlilik, İklim Stratejisi ile Kurumsal Vatandaşlık ve Hayırseverlik alanlarında gösterdiği iyi performans ile, şirketlerin ekonomik, sosyal ve çevreyle ilgili performansının derinlemesine analizine dayanan bu endekste yerini aldı.

 

Roche, şirketin iş yapış şekline ve kültürüne tamamen entegre ettiği sürdürülebilirlik stratejisiyle liderliğini sürdürürken; Roche CEO'su Severin Schwan bu alandaki çabalarının bir kez daha takdir edilmesinden dolayı gurur duyduklarını belirtti. Roche olarak, sürdürülebilir değer ve büyüme yaratmanın anahtarının paydaşlarla ortaklık yapmaktan geçtiğine dikkat çeken Schwan konuyla ilgili açıklamalarını şöyle tamamladı; “COVID-19 salgını, dünya çapında bu zorluğun üstesinden gelmek için kamu ve özel sektörlerin el ele vererek birlikte çalışma ihtiyacını da artırdı. Bu nedenle de, benzeri yakın geçmişte görülmemiş bu zamanlarda, tanı ve tedavi araçlarının, ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmasını sağlamak adına tüm küresel sağlık paydaşlarıyla yakın iş birliği içinde çalışmaya her zamankinden daha fazla kararlıyız. "

 

Roche, pandemi başladığından bu yana, büyüyen tanı çözümleri portföyü, yeni tedavilerin geliştirilmesi ve sektörde gerçekleştirdiği bir dizi iş birlikleriyle de a bu mücadelenin ön saflarında yer alıyor. Bunun yanı sıra, diğer çok çeşitli hastalık alanlarında da hastalar için tedavi ve tanı çözümleri sağlamaya devam eden Roche, hastaların bu zorlu zamanlarda ihtiyaç duydukları testleri, tedaviyi ve bakımı alabilmelerini sürdürmek için sağlık hizmeti sağlayıcıları, laboratuvarlar, yetkililer ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde çalışmalarına devam ediyor.

 

Roche ve Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, 120 yılı aşkın süredir Roche’nin faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası konumunda bulunuyor. Sürdürülebilirliğin yönetilmesinde bütünsel bir yaklaşım izleyen Roche’nin şirket stratejisi, sağlık hizmetlerine erişimi artırmanın yanında, sosyal sorumluluk, çevrenin korunması, tedarik zincirinin sürdürülebilirliği, yeni yetenekleri çekme ve elde tutma gibi alanlarda sürekli iyileşme sağlanmasına da odaklanıyor. Böylelikle Roche, toplum için değer üretmekle kalmayıp şirket için de sürdürülebilir ekonomik büyümeyi güvence altına alıyor.

 

Dünyanın ihtiyaç duyduğu acil tıbbi çözümlerin bazılarını karşılayabilecek en iyi tanı testlerini ve tedavileri geliştirerek, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi adına topluma olan katkısını sağlayan Roche, bunu yaparken sürdürülebilir değer ve büyüme yaratmanın anahtarının paydaşlarla ortaklık kurmak, açık ve yapıcı iletişim olduğu bilinciyle hareket ediyor.


Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder