İller

17 Kasım 2020 Salı

Piyasada haberler


ALBRK

Bankanın hissedarı olduğu Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş'nin 3.540.000 adet hissesinin tüm hak ve vecibeleri ile, her bir hisse bedeli 1,00 TL (Bir Türk Lirası) olmak üzere toplam 3.540.000,00 TL (Üç Milyon Beş Yüz Kırk Bin Türk Lirası) bedel karşılığında "Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. İnovasyon Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"na devredilmesine karar verilmiştir.

ARTI

Şirketin kredi borçlarının tahsili amacıyla Denizbank A.Ş.tarafından başlatılan İstanbul 5. İcra Müdürlüğü'nün 2019/29105 E. sayılı dosyası kapsamında, 3.256.327.-TL kredi borcu ile 133.952.-TL vekalet ücreti ve 183.573.-TL icra harcının tahsil edildiği, işbu alacaklar sebebiyle yapılan bütün cebri icra işlemlerinin sonlandırıldığı, tüm hacizlerin fek edildiği ve icra dosyasının kapatıldığı şirkete iletilmiştir.Takip konusu kredi borcunun kapanması ile Şirketin bankalara olan tüm kısa ve uzun vadeli borçları tamamen kapatılmıştır.Bu kapsamda, SPK onayındaki taslak izahname ile gerçekleştirilmesi planlanan sermaye artırımına ilişkin; 30.09.2020 tarihinde KAP'ta açıklanan Fon Kullanım Raporu, revize edilerek KAP'ta duyurulacak ve SPK'ya iletilecektir.

BUCIM

Şirketin Modernizasyon yatırımı projesi kapsamında yapılan çalışmaların Şirket için önemi, bilanço büyüklüğü, yaşamakta olduğu idari ve ekonomik riskler ile gerçekleşmemesinin Şirket yönetimi dışında faktörlere bağlı olması nedeniyle, meşru çıkarların zarar görmemesi ve yatırımcıyı yanıltma riski taşımaması için ruhsat başvuru başlangıcından itibaren, konunun içsel bilgi olarak kabulü ile S.P.K. II-15.1 sayılı tebliği kapsamında içsel bilginin ertelenmesi kararı alınmış idi. Bu tarihten itibaren; Şirketin Kestel Belediyesi nezdinde yapmış olduğu ruhsat başvurusu neticelenmiş olup ilgili belediyeden projeye ait ruhsatlar alınmıştır.

CLEBI

Bazı basın yayın organlarında ve internetteki bazı haber sitelerinde; Şirket'in Afrika'da bir havacılık şirketinin sermayesini oluşturan hisselerin %51'ini satın alacağına dair haberlere yer verilmiştir. Şirketin söz konusu haberlerde konu edilen çerçevede herhangi bir hisse satın alma girişimi bulunmamaktadır. Diğer taraftan, Şirketin ana ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş. ("Havacılık Holding") tarafından Şirkete verilen bilgiye göre, iş geliştirme faaliyetleri kapsamında Afrika'da yatırım fırsatları araştırılmakta olup, hali hazırda söz konusu haberlerde belirtilen yatırım fırsatı ile ilgili  Havacılık Holding tarafından alınmış bir karar bulunmamaktadır.

DENGE

13.11.2020 tarihinde Kap'da duyurduğu Fer Yapı A.Ş'nin iştirak edinilmesiyle ilgili görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır,  Fer Yapı A.Ş. %50 oranında payının iştirak edinilmesi konusunda anlaşmaya varılmış, taraflar arasında anlaşılacak fiyatın belirlenmesi amacıyla değerleme çalışmalarına başlanmıştır.

EKGYO

İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesi, Emlak Konut GYO A.Ş. İnşaat Yapım İşleri İhale ve Sözleşme Yönetmeliği'ne göre, 03.12.2020 tarihinde saat 11:00'de Belli İstekliler Arasında İhale Usulü (Davet) ile yapılacaktır.

ITTFH

Gayri faal durumdaki bağlı ortaklığı Selidaş Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.'nin 13.11.2020  tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında şirketin tasfiyesine karar verilmiş olup, işbu tasfiye kararı 17.11.2020 tarihi itibariyle Konya Ticaret Sicil Müdürlüğünce tescil ve ilan edilmiştir.

KLNMA

Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi Anonim Şirketi kuruluşu 17.11.2020 tarihinde tescil edilmiştir.

KRONT

Kron, Pakistan'ın bir numaralı 4G (mobil) operatörü olan ve en büyük internet ve geniş bant servis sağlayıcısı Jazz şirketi ile Kron çözümü olan Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) için bir kontrat imzalamıştır.

MEGAP

Firma yeni ortaklıkların tesisi ve var olan ortaklıkların da değerlendirilmesini içeren, pazarlama hizmeti almak için bir yurt dışı firması olan Neteriz Sp.z. ile aracılık sözleşmesi imzalamıştır.

MNDRS

Bağlı ortaklıklardan  Akça Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu A.Ş. ve Tan Elektrik Üretim A.Ş.'nin diğer ortaklarındaki paylarının tamamının satın alınması ile ilgili EPDK mevzuatı gereğince alınması gereken pay devir onayı için EPDK'ya başvuru yapılmıştır.

ORGE

Şirketin, İstanbul'da inşası devam etmekte olan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Uzatması Projesi, Kirazlı-Bakırköy İDO Metro Hattı Uzatması Projesi ve Ataköy-İkitelli Metro Hattı Projelerinin, kontrol ve haberleşme taahhüt kapsamı işçilik işlerine ilişkin 740.000 Euro+KDV tutarındaki teklifimizin kabul edildiği İşveren Uskom Komünikasyon Sistemleri Taahhüt ve Ticaret A.Ş. tarafından Şirkete bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. İşin 36 ayda bitirilmesi planlanmaktadır.Sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

OSTIM

Ostim Kalıpçılık Yatırım Anonim Şirketi unvanı ile Cevat Dündar Caddesi numara 72 Ostim,   Yenimahalle/ANKARA adresinde tamamı şirkete ait Kalıpçılık İmalatı alanında faaliyet gösterecek olan bir anonim şirket kurulmasına, Şirket sermayesinin her biri 1 TL. nominal değerinde 1.000.000 adet pay karşılığında 1.000.000 TL. olmasına, Karar verilmiştir.

QNBFB

QNB Finansbank, 16 Kasım 2020 tarihinde 19 ülkeden 33 uluslararası bankanın katılımı ile 367 gün vadeli 113.5 milyon ABD Doları ve 200.5 milyon Avro olmak üzere toplam 350 milyon ABD Doları tutarında sendikasyon kredisi temin etmek üzere anlaşma imzalamıştır.

SNGYO

Şirket mülkiyetinde bulunan Muğla İli, Marmaris İlçesi, İçmeler Mahallesi, 1598 ve 2518 parsellerdeki gayrimenkuller üzerinde projelendirdiği "Sinpaş Kızılbük Wellness Resort" isimli 5 yıldızlı resort otel,  devremülk, termal kür merkezi ve çarşıdan oluşan karma kullanımlı projede şantiye mobilizasyon çalışmaları tamamlanmış, hafriyat, kazı, kırım ve iksa işleri için tedarikçi sözleşmeleri aktedilmiş ve inşaat çalışmalarına başlanmıştır.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder