İller

17 Kasım 2020 Salı

Şirket haberleri


ARTI – Şirketin kredi borçlarının tahsili amacıyla Denizbank tarafından başlatılan 3,3 milyon TL kredi borcu ile 133.952 TL vekalet ücreti ve 183.573 TL icra harcının tahsil edildiği, alacaklar sebebiyle yapılan bütün icra işlemlerinin sonlandırıldığı ve icra dosyasının kapatıldığı açıklandı.

AKSEN – Şirketin Mali'deki 40 MW kurulu güce sahip Akaryakıt Enerji Santraline ilişkin Energie Du Mali S.A. ile olan ve süresi sona eren mevcut sözleşmenin, yeni sözleşme şartlarının belirlenmesi için 31 Aralık’a kadar uzatıldığı açıklandı.

ALBRK – Bankanın pay sahibi olduğu Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık’ın 3.540.000 adet payının toplam 3,5 milyon TL bedel karşılığında "İnovasyon Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"na devredilmesine karar verildiği açıklandı.

BUCIM – Şirketin modernizasyon yatırımı projesi kapsamında yapılan çalışmaların Kestel Belediyesi nezdinde yapmış olduğu ruhsat başvurusunun sonuçlandığı ve belediyeden projeye ait ruhsatların alındığı açıklandı.

BMELK – Şirketin Amaç ve Konusu’nun tadil tasarısı Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.

CLEBI – Basında yer alan, şirketin Afrika’da bir havacılık şirketinin %51'ini satın alacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

DAGI – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 106,3 milyon TL fonun 55,7 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 20 milyon TL’sinin şirket iştirakinin sermaye artırımına katılınmasında, 20,8 milyon TL’sinin yeni mağaza açılışlarında, 9 milyon TL’sinin ise yeni açılacak mağazaların ilk sezon stok yatırımında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

DENGE – Şirketin Fer Yapı’nın iştirak edinilmesiyle ilgili görüşmelerin olumlu sonuçlandığı açıklandı.

EKGYO – İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi İhalesi’nin 3 Aralık’ta saat 11:00'de Belli İstekliler Arasında İhale Usulü ile yapılacağı açıklandı.

HALKB – Sermaye artırımından bankaya 7 milyar TL fon girişi sağlandığı açıklandı.

GARAN –30 Milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için Borsa ve SPK’ya başvuru yapıldı.

7 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için SPK’ya başvuru yapıldı.

ITTFH – Gayri faal durumdaki bağlı ortaklığı Selidaş Tarım’ın tasfiyesine karar verildiği açıklandı.

KLNMA – Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş’nin kuruluşunun tescil edildiği açıklandı.

KRONT – Şirket, Pakistan'ın operatörü olan ve internet ve geniş bant servis sağlayıcısı Jazz şirketi ile Kron çözümü olan Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi için bir sözleşme imzaladığı açıklandı.

MEGAP – Şirketin yeni ortaklıkların tesisi ve var olan ortaklıkların da değerlendirilmesini içeren, pazarlama hizmeti almak Neteriz Sp.z. ile aracılık sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

MNDRS – Şirket bağlı ortaklığı  Akça Enerji ve Tan Elektrik'in diğer ortaklarındaki paylarının tamamının satın alınması ile ilgili pay devir onayı için EPDK'ya başvuru yapıldığı açıklandı.

OSTIM – 1 milyon TL sermayeli Ostim Kalıpçılık Yatırım Anonim Şirketi unvanlı şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

ORGE – Şirketin, İstanbul'da inşası devam etmekte olan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Uzatması Projesi, Kirazlı – Bakırköy İDO Metro Hattı Uzatması Projesi ve Ataköy-İkitelli Metro Hattı Projelerinin, kontrol ve haberleşme taahhüt kapsamı işçilik işlerine ilişkin 740.000 euro tutarındaki teklifinin kabul edildiği ve işveren Uskom Komünikasyon ile sözleşme görüşmelerine başlandığı açıklandı.

QNBFB – 367 gün vadeli 113,5 milyon dolar ve 200,5 milyon euro olmak üzere toplam 350 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi temin etmek üzere anlaşma imzalandığı açıklandı.

QNBFL – 91 gün vadeli 151,4 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

SKTAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 96 milyon TL’den 350 milyon TL’ye yükseltilmesi SPK tarafından onaylandı.

SNGYO – Şirket mülkiyetinde bulunan Muğla Marmaris’teki gayrimenkuller üzerinde projelendirilen "Sinpaş Kızılbük Wellness Resort" isimli 5 yıldızlı resort otel,  devremülk, termal kür merkezi ve çarşıdan oluşan karma kullanımlı projenin şantiye çalışmalarının tamamlandığı, hafriyat, kazı, kırım ve iksa işlerimiz için tedarikçi sözleşmelerinin yapılıp inşaat çalışmalarına başlandığı açıklandı.

AVGYO – Metro Avrasya Investment Georgia tarafından 3,08 – 3,10 TL fiyat aralığından 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,69’a yükseldi.

DAGI – Mahmut Nedim Koç tarafından 9,15 – 9,39 TL fiyat aralığından 999.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %34,35’e geriledi.

MARTI –Yakın Madencilik tarafından 3,32 – 4,10 TL fiyat aralığından 20.298.855 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

Ömer Ozan Köksal tarafından 3,33 – 3,41 TL fiyat aralığından 220 adet alış ve 359.929 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

OLMIP – I.P. Container Holdings tarafından 6,90 – 7,35 TL fiyat aralığından 225.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %93,30’a geriledi.

TAVHL – Ninety One tarafından 17,05 TL fiyattan 409.007 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %10,00’a yükseldi.

YGGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 64.000 adet pay alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %3,01’ine karşılık gelen 4.851.594 adet pay geri alındı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder