İller

31 Aralık 2020 Perşembe

KARATAY’DA 2020 YILINDA 2 BİN 380 ÇİFTİN NİKÂHI KIYILDI


KILCA: HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ANINDA YANLARINDA OLUYORUZ

Karatay Belediyesi, pandemi döneminde sosyal mesafe, maske ve hijyen gibi tüm tedbirleri büyük bir hassasiyetle uygulayarak 2020 yılında 2 bin 380 çiftin nikâhını kıydı. Vatandaşların mutluluklarına ortak olduklarını söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Doğumdan başlayarak hayatlarının her aşamasında hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

2020 boyunca Korona Virüsü(KOVİD-19) salgınının daha fazla yayılmasını engellemek için hiçbir tedbiri elden bırakmayan Karatay Belediyesi, 2020 yılında nikâhlarda aldığı önlemlerle de çiftlerin mutlu günlerinde yanlarında oldu.

10 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde görülmeye başlanılan Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alan Karatay Belediyesi, nikah işlemlerini de bu tedbir kuralları çerçevesinde gerçekleştirdi. Bu kapsamda 2020'e Karatay Belediyesi'ne evlenme başvurusunda bulunan 256'sı yabancı 2 bin 380 çift dünya evine girdi.

Korona Virüsü salgınının Türkiye'de görülmeye başladığı ilk andan itibaren Karatay Belediyesi hizmet binasında bulunan nikah salonu sık sık dezenfekte edilirken, dünya evine giren çiftlere ve nikah şahitlerine evlendirme memurluğunda sosyal mesafe kuralı sıkı sıkı uygulandı. Nikah aralarında salon dezenfekte edilerek, ortamın havalandırılması için iki nikah arasında en az 20 dakikalık aralar verildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak çiftlerin ve ailelerinin mutluluklarına ortak olduklarını söyledi.

KARATAY BELEDİYESİ ÇİFTLERİN MUTLUĞUNA ORTAK OLUYOR

Başkan Hasan Kılca; "Sağlam ve mutlu bir toplumun en önemli unsuru aile kurmak ve evliliktir. Karatay Belediyesi olarak bizler de medeniyetimizin temelini oluşturan sağlam toplum ve aile kurumunun devamının yanı sıra gelişmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz. Doğumdan başlayarak hayatlarının her aşamasında Karataylı hemşehrilerimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Karatay Belediyemizin Nikâh Memurluğu her yıl yüzlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Birçok çift belediyemizde 'evet' diyerek ömür boyu birlikteliğin en önemli şartını yerine getiriyor. Bizler de bir 'evet' ile evliliklerine vesile oluyoruz. 2020 yılında ise 2 bin 380 çiftimizin nikâhını kıydık. Karatay'ımız 54 il merkezinden büyük bir ilçe. Evlenme oranlarımız da bu oranda yüksek. Bu vesileyle evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içerisinde mutlu bir ömür diliyorum" ifadelerine yer verdi.

KARATAY'DA NİKÂHLARDA KORONAVİRÜS DÜZENLEMESİ YAPILDI

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında sosyal mesafe ve hijyen kurallarını dikkate aldıklarını belirten Hasan Kılca; nikah işlemlerini de bu tedbir kuralları çerçevesinde gerçekleştirdiklerini söyleyerek nikâh memurluğunda gerekli tüm tedbirlerin alındığını aktardı. Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: "Belediye ekiplerimiz çiftlerimizi en mutlu günlerinde virüsten korumak için dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Pandemi sürecinde nikâhlar biraz buruk geçiyor ama insan sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu unutmamız gerekiyor. Çiftlerimiz gönlünü ferah tutsun. Nikâh Memurluğumuzda gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz. Konyalı hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına adım adım uyarak sağlıklı ve huzurlu bir şekilde bu zorlu süreci de iyi bir şekilde geçireceğimizi umut ediyorum."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme