İller

14 Ocak 2021 Perşembe

Bozkır Devlet Hastanesinde İlk Koronavirüs Aşısı Sağlık Personellerine Yapılmaya Başlandı.


KONYA (AA) - Acil kullanım onayının verilmesinin ardından ilk koronavirüs (CoronaVac) aşısı, Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık personellerimize yapılmaya başlandı.

Bozkır Devlet Hastanesine Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teslimi yapılan aşıların yapılması için yapılan bütün hazırlıklar tamamlandı. Bozkır Devlet hastanesinde aşı odaları oluşturularak gerekli düzenlemeler yapıldı.  

Bozkır Devlet Hastanesinde yapılan hazırlıkların tamamlanmasının ardından bugün itibari ile ilk olarak sağlık personellerine yapılmak üzere aşılama çalışmaları başlatıldı.

Konuyla ilgili Bozkır Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada "Aşılama programının başlamasıyla, Covid-19 salgını ile mücadelede yeni bir dönem başlamış oldu. Sağlık çalışanlarımızın fedakarca uğraşları ile salgını durdurana kadar aşıyı uygulamakta, tedbir ve kısıtlamalara uymakta kararlıyız.  

Hepimizin sağlığı ve toplumumuzun huzuru için bugünün öneminin farkında olarak aşılama programına bütün toplumumuzu destek olmaya davet ediyoruz " denildi.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder