İller

27 Ocak 2021 Çarşamba

Şirket haberleri


AGYO & KRTEK – VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 30 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

AYCES & INVEO – VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Şubat’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

AFYON – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 450 milyon TL’den 800 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

AGHOL – Saha Kurumsal tarafından Şirketin Uzun vadeli (Ulusal) kredi derecelendirme notunun (TR) AAA, Kısa vadeli (Ulusal) kredi derecelendirme notunun (TR) A1+ olarak derecelendirildiği, görünümünün olarak teyit edildiği açıklandı.

ARCLK – Şirketin yurtdışında satın alma fırsatlarına bakmaya ettiği ve hızla büyüyen ülkeler ile Amerika kıtasının hedefte olduğu medyada yer aldı.

AGYO – Şirket Portföyünde bulunan varlıklar için Net Kurumsal Gayrimenkul’den, 2021 yılı içerisinde portföye alınabilecek varlıklar için de Net Kurumsal Gayrimenkul ile Vakıf Gayrimenkul Değerleme’den değerleme hizmeti alınmasına karar verildiği açıklandı.

BAYRK – Şirketin yeni makine yatırımlarının teslimatından kalan %40'lık kısmının Şirkete ulaştığı, yatırımı planlanan ve siparişi verilen makinelerin tamamının teslim alındığı açıklandı.

CRDFA – 200 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

CIMSA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 350 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

DESA – Bodrum Midtown AVM’ye 1 adet Desa mağazası açıldığı açıklandı.

DIRIT – Şirketin HALKB’den aldığı kredinin taksit ödemesinin yapılamadığı ve gecikmeye girdiği açıklandı.

ERSU – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 180 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında Ticaret Bakanlığına başvuru yapıldı.

ESCOM – Robotistan Elektronik’in %5 pay karşılığında 1,1 milyon TL yatırım sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

EPLAS & MZHLD – Ortak borcundan şirketin sorumlu tutulması kapsamında 12 milyon dolarlık davada yeni duruşma tarihinin 31 Mart olduğu açıklandı.

GUBRF – Şirket ile Petrol-İş Sendikası arasın Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerine başlandığı açıklandı.

ISBIR – Şirketin bağlı ortaklığı İşbir Sentetik Dokuma'nın halka arzı kapsamında aracı kurum ile Halka Arz Aracılık Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ISKPL – Şirket payları bugünden itibaren Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

ISGYO – Şirketin İstanbul Çekmeköy’de geliştirilecek 16 adet villa projesine ait inşaat işlerinin yapılan ihale sonucunda Ant Yapı firmasına yaptırılmasına karar verildiği açıklandı.

KRGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme hizmetinin  Reel Gayrimenkul Değerleme’den, portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin ise  Reel Gayrimenkul Değerleme veya  Terra Gayrimenkul Değerleme’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

METUR &VAKFN – Borsa tarafından şirket paylarına 27 Nisan’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir değiştirme tedbirleri getirildi.

NTHOL & MERIT – Coronavirüs salgını nedeniyle KKTC’nin Gime ilçesinde 10 Şubat’a, Lefkoşa ilçesinde ise Şubat’a kadar tüm faaliyet ve işyerlerinin faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildiği açıklandı.

NUHCM – Şirket merkez adresinin değiştirilmesine karar verildiği açıklandı.

OZKGY – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan her bir varlık için değerleme hizmetinin Atak Gayrimenkul Değerleme’den alınmasına,  Şirket portföyüne 2021 yılı içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için ise değerleme hizmetinin Atak Gayrimenkul Değerleme ve Lotus Gayrimenkul Değerleme’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

PAGYO – 2021 yılı Gayrimenkul Değerleme Şirketi olarak TSKB Gayrimenkul Değerleme‘nin seçilmesine karar verildiği açıklandı.

PAMEL – YİP’te işlem gören şirket paylarının Alt Pazar’da işlem görebilmesi için Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TKNSA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

VERUS – Şirketin %40,75 oranındaki iştiraki Aldem Çelik 'in sermayesinin 14,2 milyon geçmiş yıl karından karşılanmak üzere 10,8 milyon TL bedelsiz artışla 25 milyon TL’ye yükseltilmesi işleminin tescil edildiği açıklandı.

ARSAN – Şerife Ercantürk tarafından 709.586 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,59’a geriledi.

MRGYO – Şirket sermayesinin %10’una karşılık gelen borsada işlem görmeyen nitelikte olan 31.544.907 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun onayı için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

PKENT – Nurullah Ercan tarafından 1.349 – 1.450 TL fiyat aralığından 1.015 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %91,02’ye geriledi.

SANKO – Sanko Holding tarafından 11,00 – 11,44 TL fiyat aralığından 583.711 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %88,04’e geriledi.

Sanko Tekstil tarafından 11,00 – 11,26 TL fiyat aralığından 222.500 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %87,83’ye geriledi.

SEKFK – Şeker Yatırım tarafından 6,50 – 6,64 TL fiyat aralığından 528.985 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %5,41’e geriledi.

UTPYA – Ahmet Topaloğlu tarafından 50.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,16’ya yükseldi.

Bugün Genel Kurulu Olan Şirket : YONGA

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder