İller

8 Nisan 2021 Perşembe

Remzi Demirci Anaokulu Bozkır’da ilk Tema kurum gönüllüsü Anaokulu oldu.


KONYA (AA) - Konya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Remzi Demirci Anaokulu, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (Tema) Kurum gönüllüsü oldu.  


Remzi Demirci Anaokulu'nun tema gönüllüsü olması dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Anaokulu öğrencileri Ağaç dikimi gerçekleştirdi.  


Remzi Demirci Anaokulu öğretmeni ve Tema Vakfı Bozkır temsilcisi Merve Geçit ile Seydişehir Tema Temsilcisi Hüseyin Atahan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Anaokulu öğrencileri ağaç dikmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadı.  

Etkinliğin tanıtım sunumunda Seydişehir Tema Temsilcisi Hüseyin Atahan Bozkır Remzi Demirci Anaokulu Kurucu Müdürü Şerife Mıhoğlugil'e Tema kurum gönüllülüğü belgesini takdim etti.  

Etkinliğe katılan Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın, Remzi Demirci Anaokulu'nda Tema Vakfı tarafından çocuklara ağaç sevgisini aşılamak ve fidan dikmeyi özendirme konusunda düzenlenen etkinlikte çocuklarla beraber fidan dikerek "Doğayla duygusal bağı olan, doğanın nasıl işlediğini bilen, günlük hayattaki tercihlerini doğaya göre yapan nesillerin yetiştirilmesi için böyle önemli projelerin devam etmesini diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.  

Sırıstat Haber Merkezi ailesi olarak genç fidanlarımıza ağaç sevgisi aşılayan okul müdüresi Şerife Mıhoğlugil, okul öğretmenlerimizden Tema temsilcisi Merve Geçit ve Hacer Söyler ve Merve Geçit hocalarımıza teşekkür ederiz.  

Okul bahçesinde gerçekleştirilen Ağaç dikme etkinliğine Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın, Bozkır Belediyesi Başkan vekili Hasan Özcan, Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç, Bozkır Remzi Demirci Anaokulu Kurucu Müdürü Şerife Mıhoğlugil, okul öğretmenleri ve anaokulu öğrencileri katıldı.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder