İller

15 Haziran 2021 Salı

Bozkır'da Engelli Öğrencilerin Mezuniyet Sevinci


KONYA (AA) - Bozkır Serüstad Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Özel Eğitim öğrencileri için mezuniyet töreni yapıldı.Serüstad Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte engelli öğrencilere mezuniyet hediyesi verildi ve mezuniyet pastası mezun öğrencilerin öğretmenleri Ayşe Güner Kırçiçek ile birlikte kesildi.  

Mezuniyet töreni sonrasında mezun öğrenciler ve diğer tüm özel eğitim öğrencileri şarkılar ve türküler eşliğinde oyunlar oynadı.

Törende öğrencilere mezuniyet belgelerini Bozkır Belediye Başkanı Saadettin Saygı ve Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç verdi.

Bozkır Serüstad Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yetiş Leylek yaptığı konuşmasında "Burada bugün 12 sınıfa gelmiş olan özel eğitim öğrencilerimizin mezuniyet töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız.  

Bu programın hazırlanmasında emeği geçen Ayşe Güner Kırçiçek hocamıza teşekkür eder ve siz değerli velililerimiz ve değerli misafirlerimizin katılımlarından dolayı teşekkür ederim.  

Bu mezuniyet programı bu değerli ve özel öğrencilerimizin dört yıllık emeklerinin taçlandırıldığı bir etkinlik. Hastalık olmasaydı çok çeşitli bir aktivite yapacaktık ama Virüs gerçeği bize dar anlamda bir etkinlik yapmaya yöneltti. Bu çocuklarımız dört yıllık dönemde verdikleri emeklerle bunların kat kat fazlasını hak ediyor.  

Özellikle Bozkır Belediye başkanımız Sadettin Saygı bu etkinlik sonrasında öğrencilerimiz ve aileleri için Belediye Düğün salonunda daha kapsamlı bir etkinlik yapılmasını sağlayacağını belirtti kendisine teşekkür ederiz.  

Öğrencilerimizin başarılarını bir ömür diliyoruz ve velilerimizin öğrencilerimizin yanlarında olması hasebiyle bu mezuniyet onlarında mezuniyetidir. Ailelerimizi de tebrik ediyoruz" dedi.  

Belgelerini alan öğrenciler mezun olmanın sevinciyle keplerini havaya atıp pasta kesti. Gönüllerince eğlenen öğrenciler daha sonra öğretmenleri ve velileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder