İller

5 Temmuz 2021 Pazartesi

​İSTİKLAL MAHALLESİ’NDE YOLLAR DAHA KONFORLU VE GÜVENLİ


KARATAY BELEDİYESİ'NİN BÖLGEDEKİ YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

KILCA: HEMŞEHRİLERİMİZİN DAHA KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLARDA ULAŞIM YAPMALARINA KATKI SUNUYORUZ

Karatay Belediyesi, vatandaşların daha konforlu ve güvenli yolculuk yapabilmeleri amacıyla yürüttüğü yeni yol açma, yol genişletme ile asfalt kaplama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İstiklal Mahallesi Yol Boyu Caddesi'nde yapılan yol düzenleme ve genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Hasan Kılca, vatandaşların mutluluğu için tüm ekipleriyle sahada olmayı sürdürdüklerinin altını çizdi.

Karatay Belediyesi, İstiklal Mahallesi'nde ulaşımı daha da kolaylaştıracak ve alternatif oluşturacak olan Yol Boyu Caddesi yol düzenleme ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki yol düzenleme ve genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla ilçe merkezindeki yolun genişliği 25 metreye çıkarılmış oldu. Yapılan çalışmalarla söz konusu yol, artık çok daha konforlu ve güvenli bir yol oldu.

BAŞKAN HASAN KILCA, İSTİKLAL MAHALLESİ'NDEKİ YOL DÜZENLEME VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, İstiklal Mahallesi'ni ziyaret ederek Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sürdürdüğü çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Hasan Kılca, Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, Karatay'ın dört bir yanında yeni yol açma, yol genişletme, asfalt ve satıh kaplama, yol onarım ile bakımın yanı sıra park yol çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

HEMŞEHRİLERİMİZİN RAHATI VE MUTLULUĞUNA ÖNEM VERİYORUZ

Yeni asfalt sezonunu açmalarıyla birlikte ilçede yoğun bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Hasan Kılca, bu sezon için koydukları 250 bin ton asfalt hedefi için tüm ekipleriyle birlikte gece gündüz çalıştıklarına vurgu yaptı. Kılca, "Bu kapsamda İstiklal Mahallemizde de yol düzenleme ve genişletme çalışması yürütüyoruz. Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'ne ait tesislerin hemen bitişiğindeki Yol Boyu Caddesi'ndeyiz. Çalışma yaparak buradaki yolumuzu 25 metreye çıkarıyoruz. Böylece hemşehrilerimizin çok daha rahat, konforlu ve güvenli ulaşım yapmalarına katkıda bulunmuş oluyoruz. Tabii bu ulaşım aksını oluştururken aynı zamanda Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'ne ait tesislerin yaklaşık 1,5 kilometrelik bahçe duvarlarını da tamamen yeniledik. Yaklaşık 2,5 milyon liraya mal ettiğimiz Yol Boyu Caddemizin İstiklal Mahallemize ve bütün Karataylı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Karatay'ın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder