İller

22 Kasım 2021 Pazartesi

Minik Kalplerden Diş Hekimlerine Teşekkür Sergisi

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde öğrenci ve yetişkinlerin ağız sağlığı konusundaki bilinç düzeylerinin artırılması amacıyla resim sergisi düzenlendi. 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeni ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları resimler ve el sanatı ürünler hastanede sergilendi. 

Serginin açılışı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı eşliğinde İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Deniz, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. M. Ali Eryılmaz, Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Eser Şenkul, Hastane Başhekimi Dt. Mehmet Teker, Cahit Zarifoğlu ilköğretim Okulu Müdürü Murat Kılıç ile çok sayıda diş hekimi ve öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Sergi açılışı öncesi kısa bir konuşma yapan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, böylesine güzel bir etkinlik ile diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturan hastane yetkililerine ve destek veren okul idarecilerine teşekkür etti. Kaymakam Yamlı, diş hekimlerinin de özel günlerini tebrik ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturulması hedefi ile düzenlenen sergi nedeni ile emeği geçenlere teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç'da 'Diş Hekimleri Günü' nedeni ile hazırlanan pastayı diş hekimleri ile birlikte kesti. Diş hekimlerine ve beraberinde görev yapan sağlık çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ederek iyi dilek temennilerinde de bulunan Prof. Dr. Koç, "Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması için büyük bir özveriyle çalışan, pandemi sürecinde de fedakârca görev yapmaktan çekinmeyerek önemli görevler üstlenen tüm diş hekimlerimizin gününü kutluyorum" dedi. 

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ndeki programın ardından Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne geçen Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları burada da diş hekimlerini kliniklerinde Hastane Başhekimi Dt. İsa Soylu ile birlikte ziyaret ederek diş hekimleri gününü kutladılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder