İller

18 Kasım 2021 Perşembe

​Türk Kızılay Karatay Şubesi yeni hizmet binasının açıldı


KILCA: KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ OLARAK HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIM

TEKKAYMAZ:  HAYIRLI İŞLERİN ÖDÜLLENDİRİCİSİ ANCAK RABBİMİZDİR  

ÜZÜLMEZ: İYİLİK HAREKETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK İLE SÜRECEK

Türk Kızılay Karatay Şubesinin yeni hizmet binasının açılışı, düzenlenen törenle yapıldı. Karatay Belediyesi tarafından, Türk Kızılay'ı Karatay Şubesi'ne tahsis edilen yeni hizmet binasının açılışında Kızılay Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz, desteklerinden dolayı Hasan Kılaca'ya teşekkür etti. Türk Kızılay Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez'de Karatay Beledisinin Türk Kızılay'ına yapmış olduğu önemli destek ve yatırımlarından dolayı teşekkür etti. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise kendisinin de bir Kızılay gönüllüsü olduğunu dile getirerek; her zaman Kızılay'a destek olacağını kaydetti.

Karatay Belediyesi tarafından Türk Kızılay'ı Karatay Şubesi'ne tahsis edilen hizmet binasının açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Erenler Mahallesi Fetih Caddesi üzerindeki hizmet binasının açılışı için düzenlenen törende konuşan Türk Kızılay'ı Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz; Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya bugüne kadar gerçekleştirdikleri tüm faaliyetlerdeki desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

KIZILAY GÖNÜLLÜLERİ İLE BÜYÜK BİR AİLE

Karatay Şube Başkanı Mehmet TEKKAYMAZ;

Hepsi Birbirinden kıymetli Yönetim kurulumuzun özverili çalışmaları, üyelerimizin ve özellikle gönüllülerimizin istekli katılımları ile neredeyse 3 yıllık süremizi tamamlamak üzere olduklarını, Bu bir bayrak yarışı, bu kapsamda kurumların isimlerinin kalıcı olduğunu, kişiler o ismin oluşturmuş olduğu atmosferde hayırlı işler yaptığı müddetçe anılacağını, Hayırlı işlerin ödüllendiricisi ancak Rabbimiz olduğunu, Rabbimizden Kuruculuğunu ve 1. Dönem çalışmalarını yürütmüş olduğumuz Karatay Şubemizi sadakai cariyemiz olarak kabul etmesini niyaz ediyoruz. Dedi.

Konuşmasına

Türk Kızılay'ının gönüllüleri ile büyük bir aile olduğuna işaret eden Kızılay Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz şunları söyledi; "Karatay Şubemiz 2019 yılından itibaren binlerce ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardımlarda bulundu. Özellikle pandemi sürecinde Kızılay Gençlik Kollarımız Karatay Kaymakamlığımızın uhdesinde oluşturulan vefa sosyal destek ekiplerinin arasında Konya genelinde Kızılay İl Gençlik Kollarının koordinasyonuyla en önemli çalışmaları yerine getirdi. Bunun yanı sara Kızılay Karatay Şubemiz aynı zamanda 3 yıllık süre içerisinde 3 adet gayrimenkul ile Kızılay'ımızın envanterine önemli katkı sağladı. Bugünde Kadın ve Gençlik Kollarımızın aktif faaliyetleri yeni bir hizmet binasının ihtiyacını ortaya koydu. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerde ve yeni hizmet binamızın açılışında da çok büyük katkı sağlayan Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca ile ekibine, bizlere abilik yapan Kızılay Konya Şube Başkanımız Hüseyin Üzülmez'e ve tüm destekçilerimize şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de gönüllü kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni hizmet binamızın hayırlara vesile olsun."

İYİLİK HAREKETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK İLE SÜRECEK

Kızılay Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez, şubenin Karatay'a ve Karataylılara hayırlı olmasını temenni etti. Açılan Yeni hizmet binası ile Karatay'ın daha ferah ve büyük bir Şubeye kavuştuğunu söyleyen Üzülmez desteklerinden dolayı Hasan Kılca'ya teşekkür ederek iyilik hareketinin birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğini aktardı.

Üzülmez sözlerine şöyle devam etti: "Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Karatay Kızılay Şubemizin Yeni Hizmet Binasının Konya'mıza, Karatay'ımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kızılay 153 yıldır iyilik ve merhamet dağıtmaya devam etmektedir. Kızılay Konya bölgesi olarak 2019 yılından bugüne yaptığımız değişim ve dönüşüm programları çerçevesinde Konya'mıza 3 yeni şube ilave edildi. Selçuklu ve Meram Şubelerimizin ardından bugün de Karatay Şubemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kızılay Konya şubesi olarak Konya'da 5 şube ve 11 temsilcilik olarak 16 merkezde hizmetlerini devam ettiriyoruz. Binlerce ihtiyaç sahibine afetten, sosyal yardıma, öğrenci bursundan toplum merkezine kadar birçok alanda hizmetlerini devam ettiriyor. İnşallah genel merkezimizin bu yıl başlatmış olduğu "İyilik Sensiz Olmaz" sloganıyla bütün gönüllülerimizle birlikte çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karatay Belediye'mizin katkılarıyla yeni büyük bir aşevinin temelini attık. Karatay Belediyemiz aşevini yapıp bize teslim edecek. Böylece Karatay bölgesinde ve Konya'nın her bölgesinde binlerce kişiye aş ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu duygularla Kızılay'ı her daim destekleyen Karatay Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde Karatay bölgesi insanına hizmete devam edeceğiz."

İYİLİK YOLUNDA BERABER YOL ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kızılay'ın Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise kendisinin de bir Kızılay gönüllüsü olduğunu dile getirerek; her zaman Kızılay'a destek olacaklarını kaydetti.

Kızılay Karatay Şubesi'nin Karatay'a hayırlı olmasını temenni eden Başkan Hasan Kılca; "Kızılay'ın iyilik kervanı 153 yıldır sadece ülkemizde değil uluslararası düzeyde de nerde yardıma ihtiyacı olan bir ses duysa o sesin yanında oldu. Bu iyilik kervanında yer alan herkese teşekkür ediyorum. 2019 yılında göreve geldikten sonra belediye hizmet binamızın hemen yakınındaki bir binayı Kızılay'a tahsis etmiştik. Bugüne kadar orada faaliyetlerine devam ediyorlardı. Bugün de bu iyilik kervanını daha büyük bir mekâna taşımak nasip oldu. Hüseyin Başkanımızın da bahsettiği gibi geçtiğimiz günlerde çok güzel bir aşevinin temelini attık. İnşallah kısa bir sürede tamamlayıp Kızılay'ımıza teslim etmiş olacağız. Bizler Karatay'ımızın, Konya'mızın nerede yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi biri varsa onların tüm sıkıntılarını gidermekle mükellefiz. Aç ve açıkta olan kim varsa onun sorumlusu olarak kendimizi görürüz. Bu sorumluluklarımızı sizler hafifletmiş oluyorsunuz. Bu anlamda da ayrıca sizlere teşekkür etmek istiyorum. Zaten her zaman iyilik yolunda beraber yol alıyoruz. Bu anlamda da Kızılay'ımıza olan desteklerimizin devam edecek. Ben de kendimi bir Kızılay gönüllüsü olarak görüyor ve ne zaman ihtiyacınız olursa hazır olduğumu buradan da ifade etmek istiyorum. Bu tesisimizin Karatay'ımıza, Konya'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Karatay Belediyesi tarafından Erenler Mahallesi Fetih Caddesi üzerinde tahsis edilen Türk Kızılay'ı Karatay Şubesi'nin yeni hizmet binası, dualar eşliğinde hizmete açıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder