İller

17 Ocak 2022 Pazartesi

Didim Devlet Hastanesi Hakkındaki İddialar Doğru Değil ! 

Didim Devlet Hastanesi

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’nın gündeme getirdiği Didim Devlet Hastanesi’ndeki iddialar hakkında hastane yönetiminden açıklama geldi. İddiaları yalayan hastane yönetimi, “Darp edilen doktorumuzla yakından ilgilendik, kendi isteğiyle sabaha kadar çalışmak istedi” denildi. 

Esnafla tartıştıktan sonra hastane yönetimi tarafından baskı gördüğünü öne süren hemşire hakkındaki iddiaların da doğru olmadığını belirten hastane yönetimi, “Hemşire hanım daha önce meme kanseri tedavisi görmüş. Şu an kemoterapi almıyor. Hemşerimizin Covid servisine verildiği doğru değildir. Bu serviste çalışan hemşirelerimizin listesi bizde mevcuttur. Hemşire hanım ile oğlu mesai saati dışında bir esnaf ile tartışıyor. Esnaflar oğlunu dövüyor. Hastanemiz yönetiminden birinin, “Şikayetini geri al” şeklinde bir konuşmasını duymadık. Siyaseten bazı kişiler böyle demiş olabilir. Hastanemizin Tedavi Bakım Hizmetleri Müdürlüğü, hemşire hanımın sürekli ayakta kalmasını engellemek için kendisini Kan Alma Biriminde görevlendirdi. Hemşire hanım birgün daha önce tartıştığı esnaf ile aynı soyadı taşıyan bir hastayı görünce, hastaya kanını alamayacağını söylüyor. Hasta ise, “Kanım alınmadı, beni kovdu” diye şikayetçi oluyor. Bu konu hakkında bir muhakkik görevlendirildi. Muhakkik soruşturması neticesinde hemşire hanıma maaştan kesme cezası verildi” ifadelerine yer verdi. 

BEYAZ KOD VERİLDİ ANCAK DAPR EDİLEN ACİL DOKTORU NÖBETİNE DEVAM ETMEK İSTEDİ

19 Aralık gecesi hasta yakınları tarafından darp edilen Doktor Doğancan Kılıç, hakkında Beyaz Kod verilmedi yönünde iddiaların da gerçeği yansıtmadığını ifade eden hastane yetkilileri, “Böyle bir olayda Beyaz Kod verilip gerçekleşmemesi mümkün değil. Olaydan sonra Polis zanlıyı alıp götürülüyor. Beyaz kod formları dolduruluyor. Hastanemizde Supervisor nöbetleri gece 11’e kadardır. Bu olaylardan sonra nöbeti sabaha. Olayın olduğu gün  Hastane Nöbetçi şefi ile konuştuk. Doktor görevden çekilme hakkını kullanmak istemedi. Ve nöbetine devam etti” şeklinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder