İller

20 Ocak 2022 Perşembe

​KARATAY BELEDİYESİ’NDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE JEST


KARATAYLI ÖĞRENCİLERE KONYA BİLİM MERKEZİ GEZİSİ DÜZENLENDİ

Karatay Belediyesi Kent Konseyi, Konya'da da devam eden "Endülüs Okuma Projesi"nde başarılı olan Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik Konya Bilim Merkezi gezi programı düzenledi. Öğrenciler, okullarında aldıkları teorik bilgiyi uygulamaya dönüştürme fırsatı veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya teşekkür ederken; Başkan Hasan Kılca, belediye olarak öğrencilerin okumaya olan sevgilerini ödüllendirmek istediklerini belirterek gençleri bilimle daha fazla buluşturup özellikle onların bilim sevgilerini artırma hedefinde olduklarını söyledi.

Özellikle gençlere yönelik pek çok çalışmasıyla sadece ilçede değil Konya genelinde büyük takdir gören çalışmalara imza atan Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Konya'da da devam eden "Endülüs Okuma Projesi" kapsamında en çok kitap okuyan ve bu alanda başarı gösteren Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik Konya Bilim Merkezi gezi programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi ziyareti kapsamında öğrenciler, bilim merkezi eğitmenlerinin anlatımıyla kodlama, yaşam bilimleri, matematik ve tasarım alanlarındaki pek çok eğitim materyalleri üzerinden atölye çalışmalarına katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN HASAN KILCA VE KARATAY KENT KONSEYİ'NE TEŞEKKÜR

Karatay Belediyesi ve Karatay Kent Konseyi'nin desteğiyle Konya Bilim Merkezi'ni gezme fırsatı bulan Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, gezinin kendileri için çok faydalı geçtiğini ifade ettiler.

Öğrenciler; "Okulumuzda devam eden 'Endülüs Okuma Projesi' kapsamında en çok kitap okuyan arkadaşlarımızla birlikte Konya Bilim Merkezi'ni gezdik. Derslerde okuduğumuz bilimsel bilgileri burada uygulamalı olarak biraz daha pekiştirdik. Bizlere bu fırsatı veren Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca ve Karatay Kent Konseyi'ne çok teşekkür ediyoruz" dediler.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da belediye olarak gelecek nesillerin en iyi şekilde yetişmesi için gayret ettiklerini belirterek şunları aktardı: "Karatay Belediyesi olarak eğitim çağındaki tüm hemşehrilerimizin, tüm kardeşlerimizin yanında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Kendini geliştirmeye ve okuma sevgisi olan gençlerimizi ayrı bir seviyoruz. Bu kapsamda öğrenci kardeşlerimizin bu çabasını ödüllendirmek istedik ve gençlerimizi Konya Bilim Merkezi'ni gezdirdik. Onları bilimle daha fazla buluşturup özellikle öğrencilerin bilim sevgilerini artırma hedefindeyiz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder