İller

20 Ocak 2022 Perşembe

​KARATAY BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI


KARATAY BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCULARI SEÇMELERİ 10 BİRİNCİLİK, 5 İKİNCİLİK İLE TAMAMLADI

Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası il seçmelerine 15 sporcusuyla katılan Karatay Belediyespor Kulübü, turnuvada 10 birincilik ve 5 ikincilik alarak önemli başarıya imza attı.

Geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirmek için spora yönelik çalışmalarını sürdüren Karatay Belediyespor Kulübü önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası il seçmelerine 15 sporcusuyla katılan Karatay Belediyespor 10 birincilik ve 5 ikincilik derecesiyle turnuvayı tamamladı.

Dereceye giren sporcular, Çorum'da düzenlenecek olan Yıldızlar-Küçükler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası'na ve 24-27 Mart tarihleri arasında Burdur'da düzenlenecek olan Gençler Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar.

Begüm Özsakal, Nisa Nur Güzelyüzlü, Mehmet Ceyhun Soylu, Ahmet Mert Güzel, Ahmet Hakan Göksel, Hasip Küçük, Mehmet Bayrak, Mustafa Eren Çetin, Mustafa Bulut, İkranur Pınar seçmeleri kendi kategorilerinde birincilikle tamamlarken Beyza Nur Hatipoğlu, Mustafa Efe Erol, Mevlüt Uysal, Ali Osman Samancı ve Uğur Ali Göksel ise ikincilikle tamamladı. Sporcular Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası'nda ter dökecek.

SPORCULARIMIZ ŞAMPİYONADA DA BİZLERİ BAŞARIYLA TEMSİL EDECEKLER

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, il seçmelerinde derecelerle Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan sporcuları tebrik etti.

Sporcuların il seçmelerini 10 birincilik ve 5 ikincilik gibi önemli derecelerle tamamlamasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Hasan Kılca, Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda da başarıyla temsil edeceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Karatay Belediyespor Kulübü'nün pek çok branştaki başarılarının artarak devam edeceğine dikkat çeken Kılca; "Kick Boks Takımımız, Okullar Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası seçmelerinden güzel derecelerle döndü ve kulübümüz, başarı zincirine yeni bir halka daha eklemiş oldu. Katıldığımız birçok yarışma ve turnuvadan sporcularımız ödül ile dönüyor. Karatay Belediyesi olarak uzman antrenörler eşliğinde gençleri hem Konya sporuna hem ülke sporuna hem de hayata hazırlamak adına yapılan bu faaliyetleri çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle gençlerimizin sporla buluşacağı ve sportif anlamda cazibe merkezi olan yatırımlarımızı bir bir ilçemize kazandırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde de trafik kazasında hayatını kaybeden Konyaspor'un başarılı futbolcusu Ahmet Çalık'ın ismini, yapımını sürdürdüğümüz Akabe Mahallemizdeki 31 bin metrekare büyüklüğündeki parkımıza verdik. Efendiliği ve duruşuyla örnek olan Ahmet kardeşimiz gibi nice sporcularımızı ülkemize kazandırmak için çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman hizmetinde olacağız. Ben, bu önemli başarıda emeği olan kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum" dedi.

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder