İller

3 Şubat 2022 Perşembe

2022 koleksiyonları IFF İstanbul Mobilya Fuarı’nda büyük ilgi gördü


Loda Mobilya'nın, 2022 koleksiyonları IFF İstanbul Mobilya Fuarı'nda büyük ilgi gördü

25-31 Ocak tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar merkezinde gerçekleşen Avrupa'nın en büyük mobilya fuarı, mobilya sektörünün önemli oyuncularını bir araya getirdi. Yurt dışı ve yurt içi ziyaretçilerin yüksek ilgisiyle karşılaşılan fuarda önemli ihracat bağlantıları yapıldı.

Tüm dünyadan ve özellikle Avrupa ülkelerinden Türk mobilyasına yönelik ciddi bir talep artışının olduğu fuarda, Loda Mobilya'nın 2022 koleksiyonları da büyük dikkat çekti. Tasarıma ve katma değerli üretime önem veren marka, özgün çizgisiyle öne çıkıyor.

Loda Mobilya, Ortadoğu, Rusya, Afrika ve Avrupa'dan sonra son mağazasını ABD'de açtı

Yurt içi ve yurt dışında yeni mağazalar açarak büyümeye devam eden Loda, ihracatta da hedef büyüttü. Aynı zamanda MOSDER Başkan Yardımcısı görevini de yürüten, Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, fuarların Türk Mobilya sektörüne sağlayacağı katkıların önemine işaret ederek; "İstanbul Mobilya Fuarı, Türk mobilyacılarının, tasarım, kalite ve üretim gücünü göstermek açısından çok iyi bir fırsat oldu. Fuarda kurduğumuz bağlantılar ve gerçekleştireceğimiz iş birlikleri sayesinde ihracatımız daha da artacak. 2021 yılında mobilya sektörü %25.7 artışla 6.9 Milyar dolarlık bir rakama ulaştı. Tasarım, üretim ve rekabet gücümüz yüksek. 2022 yılında çok daha iyi ihracat rakamlarına ulaşarak ekonomimize katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu konuda kendimize ve sektörümüze güveniyoruz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder