İller

16 Şubat 2022 Çarşamba

​KTO'dan ÜCRETSİZ KONYA GENELİ ÖDÜLLÜ TYT DENEME SINAVI


KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ'NDEN ÜCRETSİZ KONYA GENELİ ÖDÜLLÜ TYT DENEME SINAVI

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, Konya genelinde Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavı düzenleyerek öğrencilerin kendilerini test edebilmelerine imkân sağlayacak. 19 Şubat 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek 'KTO Karatay Üniversitesi Konya Geneli Ödüllü TYT Deneme Sınavı' ile öğrencilerin hem gerçek bir sınav deneyimi yaşamaları hem de kendilerini değerlendirme fırsatı bulmaları amaçlanıyor.

Büyük Gün 19 Şubat 2022 Cumartesi

KTO Karatay Üniversitesi, yaklaşan üniversite sınavı öncesi adayların deneyim kazanmaları, değişen sınav sistemine adapte olmaları ve sınav stres ve heyecanını en aza indirmeleri amacıyla, 19 Şubat 2022 Cumartesi tarihinde saat 10.15'te KTO Karatay Üniversitesi kampüsünde "Ücretsiz Ödüllü Deneme Sınavı" gerçekleştirecek. Deneme sınavı yeni sisteme uygun olarak saat 13.00'de sona erecek. TYT deneme sınavı uygulaması, Konya ve ilçelerinden gelen 12. sınıf ve lise mezunu öğrencilerin katılımıyla yapılacak.

Geleneksel hâle gelen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Konya geneli deneme sınavında veliler de Uzman Ahmet Gözüaçık tarafından verilecek "Birlikte Başarmak" konulu Z kuşağının sınav sürecindeki motivasyonunda ailenin öneminin anlatıldığı seminere katılabilecek.

Üniversite Adaylarına Burs ve İndirim Olanakları

Öğrencilerin bir nevi gerçek zamanlı deneme sınavının provasını yapmalarının amaçlandığı sınav, üniversite adayları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve 5.000 başvuru ile sınırlı tutulan kontenjanlar dolmak üzere. KTO Karatay Üniversitesi, deneme sınavına katılan ve başarı elde eden öğrencilere, çeşitli burs avantajları ve indirim imkânlarıyla da destek verecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder