İller

17 Haziran 2022 Cuma

​Başkan Altay: “Türkiye’nin En Büyük Sanayi Taşıma Projelerinden Olacak”


Konya Büyükşehir Belediyesi'nin arsa tahsisini yaptığı TOKİ tarafından şehre kazandırılacak Konya Yeni Sanayi Sitesi'nin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi'nin yeni yerine taşınmasının Türkiye'nin en büyük sanayi taşıma projelerinden biri olduğunu belirterek, yatırım tamamlandığında esnafın modern iş yerlerinde daha güzel imkanlarda hizmetlerini sürdüreceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin arsa desteğiyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından şehre kazandırılacak Yeni Sanayi Sitesi'nin yapım çalışmaları sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik kapsamında bir taraftan şehrin tarihi dokusunu koruyacak çalışmalar yürütürken bir taraftan da Konya tarihine iz bırakacak yatırımları hayata geçirdiklerini ifade etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliğiyle sürdürdükleri Eski Sanayi ve Karatay Sanayi'nin yeni yerine taşınması projesinin Türkiye'nin en büyük sanayi taşıma projelerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Altay, "Büyükşehir Belediyemiz mülkiyetindeki 2 milyon 80 bin metrekarelik araziyi TOKİ'ye devrederek bu önemli projeye katkı verdik. Yine bu süreçte esnaflarımızla görüşerek anlaşmaya vardık. Yeni Sanayi Sitemizde imalat çalışmaları hızla devam ediyor. Tamamlandığında esnaflarımız modern iş yerlerinde daha güzel imkanlarda hizmetlerini sürdürecek. Ayrıca, şehrin merkezinde görüntü, gürültü ve çevre kirliliğine neden olan bir alanı da ortadan kaldırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Konya Yeni Sanayi Sitesi'nde dört etapta 2 bin 690 sanayi dükkanı ve 134 ticari dükkan yapıldığını belirten Başkan Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile TOKİ Başkanı Ömer Bulut'a teşekkür etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder