İller

16 Haziran 2022 Perşembe

Ödüllü ’Güle Oynaya Camiye Gel’ başvuruları başladı


Konya Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Güle Oynaya Camiye Gel Bisiklet ödüllü etkinliğin başvuruları başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Güle Oynaya Camiye Gel Bisiklet ödüllü etkinliği başlıyor. Okulların bu haftasonu kapanmasıyla birlikte süreç başladı.

Büyükşehir Belediyesi Konya'nın 31 ilçesi; Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Yunak'ta Güle Oynaya Camiye Gel 40 bin bisiklet hediyesi için başvuru yapılabilecek.

PANDEMİ NEDENİYLE YAPILAMAMIŞTI

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilemeyen Güle Oynaya Camiye Gel projesi, 2022 yılında da devam edecek.

BAŞKAN ALTAY MÜJDEYİ VERDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Bu yıl 40 bin bisiklet daha hazırladık, onları da belli bir yaş grubunda dağıtacağız" şeklinde konuşmuştu. Güle Oynaya Camiye projesi 2022 yılında tekrar yapılacak.

40 BİN BİSİKLET DAĞITILACAK

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı için çalışmalarını sıklaştırdı. Bu yaz mevsiminde 40 bin bisiklet 9-10 yaş aralığındaki çocuklara bisiklet hediye edeceği öğrenildi. 60 günlük süre içinde 40 gün sabah namazına camiye gelen çocuklar, yeni bisikletlerini almaya hak kazanacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre başvuru şartları şu şekilde:

1- 01.01.2012 - 31.12.2013 arası doğmuş çocuklar başvuru yapabilir.

2- Başvuru sahibinin ikamet adresinin Konya'da olması gerekmektedir.

3- Başvuruların alınmasının ardından girilen bilgilerin doğruluğu Mernis Sistemi üzerinden kontrol edilecek, kampanya şartlarına uymayan ya da yanlış bilgi içeren başvuru kayıtları silinecektir.

4- Adres ve yaş bilgilerinizin Mernis sisteminden doğrulanamadığı için kaydınızın silinmesi durumunda Konya Büyükşehir Belediyesi herhangi bir sorumluluk taşımaz.

5- Gerekli durumlarda başvuru esnasında gireceğiniz telefon numarası üzerinden iletişim sağlanacaktır.

TIKLA BAŞVUR
Kayıt başvuruları, camilerde imamlar tarafından alınacak ve devamlılık aynı görevliler tarafından takip edilecek. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi camiyegel.konya.bel.tr internet sitesini de yayına verdi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder