İller

6 Temmuz 2022 Çarşamba

“Toplu Sözleşme İkramiyesi 706 TL’ye Çıktı”

"Toplu Sözleşme İkramiyesi 706 TL’ye Çıktı"

Toplu Sözleşme İkramiyesi 706 TL’ye Çıktı” Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasında, 3 ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesini 134 TL’den 400 TL’ye çıkardıklarını hatırlattı.

Semih Durmuş, katsayıya bağlı olarak ödenen toplu sözleşme ikramiyesinin Temmuz ayında 706 TL’ye çıktığını bildirdi. Toplu sözleşme ikramiyesinin çok önemli bir kazanım olduğunu dile getiren Durmuş, “Artık sendikalı olmak çok daha değerli hale geldi” diye konuştu. Toplu sözleşme süresince verdikleri mücadele ile kamu çalışanları için önemli kazanımlara imza attıklarını ifade eden Genel Başkan Durmuş, gerek Memur-Sen gerekse Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme ikramiyesi için öteden beri çok yönlü bir mücadele verdiklerini anlattı.

"Toplu Sözleşme İkramiyesi 706 TL’ye Çıktı"

Toplu Sözleşme İkramiyesi Çok Önemli Bir Kazanımdır

Durmuş, “6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, 3 ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesini 134 TL’den 400 TL’ye çıkardık. Katsayıya bağlı olarak ödenen toplu sözleşme ikramiyesi Temmuz ayında 706 TL’ye çıktı. Toplu sözleşme ikramiyesi, memur maaşına yapılacak zamma bağlı olarak artış gösteren çok önemli bir kazanımdır. Sendikal mücadele açısından anlamlı olan bu kazanım sayesinde artık sendikalı olmak çok daha değerli hale geldi. Önümüzdeki toplu sözleşmede bu rakamın daha da artırılması için çalışacağız” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) Kaynak : Bülten Hiç yorum yok:

Yorum Gönder