İller

21 Eylül 2022 Çarşamba

​Başkan Altay Konya’ya Yeni Bir Bilgehane Müjdesi Verdi


Konya Büyükşehir Belediyesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmet veren Bilgehanelere bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmesi noktasında önemli çalışmalar yapan Bilgehanelerin sayısının 18'e ulaştığını belirterek, inşaatı hızla devam eden Aydınlıkevler Bilgehanesi'nin de kısa zamanda hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde "Atabey Gençlik Projesi" çatısı altında hizmet veren Bilgehaneler büyümeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehre kazandıracakları Aydınlıkevler Bilgehanesi inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, inşaatı en kısa sürede tamamlayıp öğrencilerin istifadesine sunmak istediklerini ifade etti. Yeni nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmesi noktasında Bilgehanelerin önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Başkan Altay, yeni Bilgehanenin şimdiden öğrenciler için hayırlı olmasını diledi.

Başkan Altay, Konya merkez ve ilçelerde şu anda 18 Bilgehanenin hizmet verdiğini ve büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak, yeni Bilgehaneler açmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Konya'da 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenleyen; 4. sınıflar için hafızlık hazırlık programı ve 8. sınıflar için LGS hazırlık programı ile öğrencileri geleceğe hazırlayan Bilgehaneler, eğitim desteği konusunda önemli bir görev icra ediyor.

Aydınlıkevler Bilgehanesi yaklaşık 24 milyon liraya mal olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder