İller

11 Kasım 2022 Cuma

​Bozkır’da 6 Bin fidan toprakla buluştu


Konya'nın Bozkır ilçesinde Milli Ağaçlandırma seferberliği çerçevesinde 6 bin fidan toprakla buluştu.  


11 Kasım 2022 Ülke genelinde gerçekleştirilen "Milli Ağaçlandırma " seferberliği kapsamında Bozkır ilçesinde Bozkır Orman İşletme Şefliği öncülüğünde ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi.  
Bozkır Orman İşletme şefliği ilçe merkezinde etkinlik kapsamında 5 bin fidan dağıtımında dağıtımı gerçekleştirdi.  

Milli Ağaçlandırma seferberliği etkinliği çerçevesinde belirlenen Çağlayan Göleti dikim alanında Bozkır Orman İşletme şefi Rahim İbrahim Karışoğlı'nın vermiş olduğu ağaç dikim bilgilendirmesi sonrasında Kurum temsilcileri, İlköğretim öğrencileri, Gençlik Merkezi gönüllüleri ve Üniversite öğrencilerinin de yoğun katılımı ile Bin adet fidan toprakla buluşturuldu.  

Milli Ağaçlandırma etkinliği kapsamında fidan dikimi etkinliğinde konuşan Başkan Saygı Mesajında şu ifadelere yer verdi "Cumhurbaşkanlığımızın bugünü milli ağaçlandırma günü olarak belirlemesiyle ülkemizin dört bir yanında bugün ağaç dikim seferberliği yaşanıyor. Biz de buna destek vermek ve katkı sağlamak istedik. Bir ağacı dikip yetiştirmek yıllar alıyor ancak yok etmek maalesef çok kısa sürüyor. Bu yüzden biz özellikle vatandaşlarımızda da bu çevre bilincinin oluşmasını ve ormanlarımızı korumak için herkesin maksimum özen ve gayret içerisinde olmasını istiyoruz" dedi.
"BİR HAYATLA BİR FİDAN YEŞERİYOR"

Bozkır Belediyesi olarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak adına İlçemizde sürdürdüğümüz Hoş Geldin Küçük Melek Projemiz kapsamında yeni doğanlar için 16 Kasım'da Akçapınar Mesire Alanında ağaç dikme etkinliğimizide sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayata yeni gözlerini açan her bir bebeğimiz adına bir fidan dikimi gerçekleştireceğiz.

Bozkır'da gerçekleştirilen ağaç dikimi etkinliğine Bozkır Kaymakamı Tolga Turan, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Cumhuriyet Savcısı Yılmaz Diner, birim amirleri, sivil toplum kuruluşu başkanları, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder