İller

11 Aralık 2022 Pazar

Muayenehane Sahibi Doktorlar Eylem Hazırlığında ! (Özel Haber)

Özel Muayenehane hekimleri eylem hazırlığında

Özel Hastaneler Yönetmeliği ile ameliyat yapacakları hastaneler konusunda bir kısıtlama getirilen özel muayenehane işletmecisi hekimler, eylem hazırlığında.

Sağlık Bakanlığı özellikle İstanbul’daki bazı hastanelerin “muayenehane hastanesi” olmasını engellemek amacıyla bir düzenleme yaptı. Düzenleme ile özel hastanelerde kadrosu olmayan hekimlerin, hastanede ameliyat yapma şansları azaldı. Özel hastanelerin her branşta belirli sayıda hekim ile ameliyat anlaşması yapabileceği karara bağlandı. Yönetmeliğin yayınlanmasının ardından özel muayenehane işleten hekimler, tabip odaları karara tepki gösterdi. Hekimler, “Biz bir işletme işletiyoruz. Ameliyat yapamayacaksak ticari faaliyet sürdürmemizin de bir imkanı yoktur. Sağlık Bakanlığı özel muayenehaneler hakkında bir kısıtlamaya gidiyor. Buna hakkı olmadığını düşünüyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Özel Muayenehane Hekimleri Eylem Hazırlığında
Özel Muayenehane Hekimleri Eylem Hazırlığında

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Önünde Tepkilerini Dile Getirecekler

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA)  ulaşan bir estetik cerrah, “12 Aralık günü İZMİR İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak, Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne tepkilerimizi dile getireceğiz. Bu sorunun acil olarak çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

 

 

 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder