İller

17 Şubat 2023 Cuma

Sa-HaDer Başkanı Tunç Deprem Bölgesi Samandağ’da Görev Başında

Kahramanmaraş merkez üssü olan depremlerde en çok hasar gören illerden Hatay’ın Samandağ ilçesinde sağlık çalışanları görevlendirmeleri devam ediyor.

Bilim Sağlık Haber Ajansı (BSHA) Samandağ Devlet Hastanesi’nde görevli Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (Sa-HaDer) Yönetim Kurulu Başkanı Derya Tunç ile görüşerek bilgi aldı. İzmir’de devlet hastanesinde çalışan Dernek Başkanı Tunç Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde devlet hastanesinde görevli olduklarını, sağlık hizmetlerinin ilk günlere oranla daha normal şartlarda devam ettiği gözleminde bulundu. Sa-HaDer Başkanı Derya Tunç, Hatay’a ilk gelen ekipler arasında bulunduklarını, bölgede ilk günlere göre şu an durumun daha stabil olduğunu belirtti.

Kademe İlerleme Cezası Mahkemeden Döndü 

Sa-HaDer Başkanı Derya Tunç hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İyi Parti Grup Toplantısı’nda sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmesi gerekçesiyle, İzmir Valiliği İl Disiplin Kurulu tarafından disiplin soruşturması açılmış, 1 yıl kademe ilerleme cezası verilmişti. Tunç’un verilen cezaya karşı başlattığı hukuk mücadelesini kazandığı hakkında verilen cezanın kaldırıldığı öğrenildi. Hatay Samandağ’da deprem bölgesinde görevli röntgen teknisyeni, Sa-HaDer Başkanı Tunç, davayı kazandığı haberini doğruladı. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder