İller

13 Temmuz 2023 Perşembe

Büyükşehir Belediyesporlu Milli Bisikletçiden Avrupa İkinciliği


Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübünün milli bisikletçisi Ramazan Yılmaz, Portekiz'de düzenlenen UEC U23 ve Gençler Avrupa Pist Şampiyonası'nda Genç Erkekler-Scratch kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak Avrupa ikincisi oldu. Yılmaz, bu kategoride Türkiye'ye ilk madalyasını kazandıran sporcu oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesporlu bisikletçi Avrupa Pist Şampiyonası'ndan ikincilikle döndü.

Portekiz'in Anadia şehrinde Avrupa Bisiklet Birliği tarafından düzenlenen UEC U23 ve Gençler Avrupa Pist Şampiyonası büyük heyecana sahne oldu. Organizasyonun ilk gününde Genç Erkekler-Scratch yarışında boy gösteren Konya Büyükşehir Belediyesporlu Ramazan Yılmaz tarihi bir başarı elde etti.

Milli Takımımız adına yarışan Büyükşehir Belediyesporlu bisikletçi, final yarışı sonucunda Avrupa ikinciliği elde etti ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Konya'yı temsil eden genç sporcu bu başarısıyla Scratch kategorisinde Türkiye'ye ilk madalyasını kazandıran sporcu oldu.

12 YIL SONRA GELEN MADALYA
Portekiz'de ikincilik elde eden Ramazan Yılmaz'ın bu başarısı Avrupa Pist Şampiyonalarında 12 yıl aradan sonra gelen ikinci madalya olarak da tarihe geçti.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder