İller

6 Temmuz 2023 Perşembe

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Açılışında Yeni İddia: 9 Eylüle Hazırlanıyor!

bayraklı şehir hastanesi

Haziran ayı sonunda hasta kabulüne başlayacağı açıklanan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül tarihinde açılmasının planlandığı iddia ediliyor. 

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılış tarihi konusunda yeni bir iddia ortaya atıldı. Hastaneye Mayıs ayında ziyarete gelen en son isim AKP genel Başkanvekili Binali Yıldırım olmuştu. Yıldırım ve heyeti, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emre Erkuş ile birlikte hastanede incelemelerde bulunmuş, hastanenin Haziran ayı sonunda açılacağını kamuoyuyla paylaşmıştı. Yıldırım, yaptığı açıklamada hastanede bulunan tıbbi cihazların testlerinin tamamlanmasının ardından hastanenin Haziran ayı sonunda hasta kabulüne başlayacağını ifade etmişti. 

binali yıldırım

Haziran Sonu Denmişti, Eylül Konuluşuyor

Şehir Hastanesi’nin açılışı konusunda bu ilk verilen tarih değil, Binali Yıldırım’dan önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte katıldığı İzmir mitinginde hastanenin 30 gün içerisinde açılacağını ifade etmişti. Bakan Koca’nın ardından Mayıs ayı sonunda kente gelen AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da şehir hastanesinin açılışı için Haziran ayı sonunu işaret etmişti. Temmuz ayına girdiğimiz bugünlerde Bayraklı Şehir Hastanesi’nde henüz bir açılış emaresi yok. Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışının İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül’e yetiştirilmeye çalışıldığı iddia edildi.

ahmet doğruyol

Doğruyol: 9 Eylül’e Yetiştirilmeye Çalışılıyor!

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Bilim Sağlık Haber Ajansı’na verdiği açıklamada, açıldığında kentin sağlık hizmetleri anlamında kolaylık değil zorluklar yaşamasına neden olacağını söylediği Bayraklı Şehir Hastanesi’nin 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü’nde açılacağına dair duyumlar aldıklarını ifade etti. Doğruyol, 622 bin 530 metrekare arsa üzerinde 573 bin 546 metrekare toplam inşaat alanına sahip olan 2 bin 60 yataklı İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin hasta güvencesi verilen bir hastane olmasını eleştirerek, hastane açıldığında Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Tepecik Göğüs Hastanesi’nin bir bölümünün kadrolarının şehir hastanesine kaydırılacağına ilişkin bilgiler edindiklerini söyledi. Şehir hastanesi açılırsa kentte bir sağlık krizinin yaşanacağının aşikar olduğuna vurgu yapan Doğruyol, kentin ana arterlerinde bulunan hastanelerin kapatılmasının, kadrolarının şehir hastanesine aktarılmasının doğru olmadığını, mevcuttaki hastanelerin onarılarak halkın en kolay ulaşabileceği noktalardaki sağlık hizmetinin devamının önemli olduğuna dikkat çekti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) Hiç yorum yok:

Yorum Gönder