İller

14 Aralık 2019 Cumartesi

Hero Baby, annelerle uzman doktorları bir araya getiriyor

Türkiye’nin lider bebek maması markası İsviçreli Hero Baby, annelerle uzman doktorları bir araya getirmeye devam ediyor. 13 Aralık 2019 Cuma günü Silivri Belediyesi ile birlikte düzenlelen “Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Tamamlayıcı Beslenme” konulu buluşmada, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık bebek beslenmesiyle ilgili merak edilenleri annelerle paylaştı.

 

Uzm. Dr. Murat Palabıyık: “Sağlıklı beslenmenin önemli unsurlarından olan sebze tüketimini bebeklere sevdirmek için sebzeleri lezzetlendiren ilikli kemik suyu büyük kolaylıklı sağlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren kemik suyu ihtiva eden gıdaları tüketmeleri sağlıklı bir kış dönemi geçirmeleri açısından önemli.”

 

Türkiye’de üretim yapan tek bebek maması markası olan İsviçreli Hero Baby, Silivri Belediyesi’nin de katkılarıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık’ı annelerle buluşturdu.

 

0-3 yaş arası çocuk sahibi tüm ebeveynlere açık olan “Bebeklerde ve Küçük Çocuklarda Tamamlayıcı Beslenme” konulu seminer 13 Aralık 2019, Cuma günü annelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Seminerde konuşan Uzm. Dr. Murat Palabıyık, anne sütü ile beraber bebeklerde ek gıdaya geçişin altıncı aydan itibaren başlanabileceğininin altını çizdi. Altıncı aydan itibaren başlayan ek gıdaya geçiş döneminin besin seçimi açısından ailelerin kafasını en çok karıştıran konulardan birisi olduğunu söyleyen Palabıyık, “erken yaşlarda kazanılan alışkanlıklar çocukluk dönemini ve sonrasını etkilediğinden sağlıklı beslenme alışkanlığı daha bebeklik döneminde temelleri atılması gereken önemli bir konudur. Bu nedenle anne sütü ile birlikte ek gıdaya geçiş sürecinde doğru ve sağlıklı beslenme, gelecek için kilit rol oynuyor. Bebeğin büyüme ve gelişiminin aynı hızda devam etmesi için artan protein, enerji, demir, vitamin ve mineral gereksinimleri karşılanmalıdır. Bu nedenle de bebeğin ek gıdalara başlaması ve yeni tatlara alışması gerekir. Bununla beraber bebekler, 1 yaşına kadar yüksek oranda karbonhidrata gereksinim duyuyorlar. Bu ihtiyacın önemli bir bölümü tahıllı gıdalarla birlikte kaşık mamalarından rahatlıkla sağlanabilir.”

 

Seminerde annelerden gelen soruları da yanıtlayan Palabıyık kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendiren önerilerini de annelerle paylaştı. Palabıyık: “Sağlıklı beslenmenin önemli unsurlarından olan sebze tüketimini bebeklere sevdirmek için sebzeleri lezzetlendiren ilikli kemik suyu büyük kolaylıklı sağlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren kemik suyu ihtiva eden gıdaları tüketmeleri sağlıklı bir kış dönemi geçirmeleri açısından önemlidir. Buna ek olarak unutulmamalıdır ki organik ve doğal gıdalar bebeklere sağlıklı bir beslenme sunarken prebiyotik açıdan zengin gıdalar bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve beyin fonksiyonlarını geliştiriyor.” dedi.

 

Hero Baby tarafından uzman hekimleri ebeveynlerle buluşturan “Sağlıklı Bebekler Mutlu Yarınlar” seminerleri bebeklerimizin doğru ve sağlıklı beslenmesi adına ebeveynleri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

 

 

Hero Baby Hakkında:

Uluslararası bir gıda firması olan Hero, 1886 yılında İsviçre’de kuruldu. İlk kuruluş amacı, meyve ve sebzelerin sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi olan Hero, daha sonra üretim alanını genişletti. Hero, bugün dünya üzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (biberon, kaşık ve kavanoz mamaları), meyve suları, tahılı bar, reçel ve benzeri gıda alanlarında ürünler sunuyor.

133 yıldır tüketicisine kaliteli ürünler sunan Hero, bugün Avrupa’nın en büyük mama üreticilerinden biri konumunda. Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren Hero Grup, başarısını inovasyon, teknoloji ve kalite sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden bugüne, kalite ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak üretim yapan Hero, ürün kalitesinde de liderdir.Hero Türkiye, Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapar.

Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere çeşitlilik ekler, vitaminler, mineraller ile besin değerlerini artırır. Bebeklerini sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Hero Baby’nin Türkiye’deki 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföyü arasında; biberon mamaları, kaşık mamaları, kavanoz mamaları yer alır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık Hakkında

Uzm. Dr. Murat Palabıyık, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. SSK Bakırköy Hastanesi’ndeki çocuk sağlığı ve pediatri alanindaki uzmanlığının ardından 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde neonatoloji (yeni doğan bebek)alanında üst uzmanlık ihtisasını yaptı.

 

1989 yılından bu yana hekimlik yapan Murat Palabıyık İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Hastanesi ve International Hospital gibi önemli hastanelerde görev yaptı.

Çocuk sağlığı üzerine pek çok akademik yayında makaleleri yayınlanan Murat Palabıyık, 2017 yılından bu yana da Elit İstanbul Tıp Merkezi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışıyor.


Hibya Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder