İller

4 Ocak 2020 Cumartesi

Gerçek Ankara gün yüzüne çıkıyor


Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, MAG Business’a özel verdiği röportajında “Ankara’nın Kalbi” dediği Altındağ için hayata geçirecekleri yeni projeleri anlattı. Altındağ'da önceliği çocuklara ve gençlere verdiklerini söyleyen Balcı, Ankara’nın en yeşil ilçesi olma hedefinden de bahsetti.

 

Gerçek Ankara’yı gün yüzüne çıkarmak için hayata geçirecekleri projelerinden bahseden Asım Balcı “Biz Altındağ'ı Ankara'nın, hatta Türkiye'nin kalbi olarak nitelendiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurulduğu, İstiklal Marşımızın yazıldığı, Ankara’nın manevi mimarı Hacı Bayram Veli Hz. doğduğu, yaşadığı ilçe... Hamamönü, Ulus ve Ankara Kalesi gibi lokasyonlar her gün binlerce yerli yabancı turisti ağırlıyor. Peki, biz Altındağ Belediyesi olarak başkent turizmi için neler yapıyoruz? İstiklal Marşımızın yazıldığı Hamamönü ile Hamam Arkası'nda tarihi dokuyu ortaya çıkaracak yenileme çalışması devam ediyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile ilk adımlarını attığımız başkentin en önemli tarihi dönüşümüne başlıyoruz. Ankara Kalesi’nin devamı olan Kale Altı Kentsel Dönüşüm ile Kale Mahallesi'ndeki tescilli yapılar koruma altına alınacak. Metruk yapılardan temizlenecek olan bölge yerli ve yabancı turistler için de daha güvenli hale getirilecek. Bu dönüşümün devamı niteliğinde olan eski adıyla Yahudi Mahallesi olarak bilinen bölgedeki konaklar da turizme kazandırılacak. Bu alanın hemen yanındaki Hergelen Meydanı da dönüşecek ve bölge tarihi dokusuna kavuşacak. Son olarak da mevcut Altındağ Belediye binamızın bulunduğu alan meydana dönüşecek” ifadelerini kullandı.

Özal Avukatlık Danışmanlık bürosunun kurucularından başarılı Avukat Osman Ertürk Özel’in kapak olduğu MAG Business, 16. Sayısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u ve TÜGİAD Genel BaşkanıAnıl Alirıza Şohoğlu’nu ağırlıyor…

Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder