İller

21 Ağustos 2020 Cuma

The Helicopter Company (THC), 10 Airbus H125 helikopteri satın aldı


Tamamı Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu'na (PIF) ait olan The Helicopter Company (THC), bugün Airbus Helicopters ile 10 adet H125 helikopteri satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Anlaşma, THC’nin filosunu daha da genişletmekle birlikte Krallığın pazar talebini karşılayan ve havacılık sektörünün gelişimini destekleyen yeni hizmetlerin bir parçası olarak gerçekleştirildi.

 

Çok görevli bir helikopter olarak kabul edilen Airbus H125, altı yolcuya kadar taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte çeşitli gereksinimlere uyacak şekilde kolayca yeniden yapılandırılabilmektedir. THC, filosuna dahil edilen yeni uçakları, manzara turizmi, film çekimleri, afiş çekme ve hava haritacılığı gibi havacılık çalışmalarını içeren yeni hizmetler için kullanacak.

 

THC CEO'su Kaptan Arnaud Martinez, satın alma sözleşmesi hakkında şunları söyledi: “THC, bu anlaşmayı imzalayarak filosunu genişletmek ve iddialı operasyonel planlarını uygulamak adına büyük bir adım attı. Yolculara Krallığın güzelliğini yukarıdan tattırmak için benzersiz bir deneyim garanti eden yenilikçi hava taşımacılığı hizmetlerimiz aracılığıyla Suudi Arabistan'ın turizm ve havacılık endüstrilerinin ilerlemesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Airbus Helicopters ile gereksinimlerimizle eşleşen bir anlaşmaya varmamızı sağlayan ortaklarımıza teşekkür etmek istiyor ve yakın gelecekte işbirliğimizi daha da ilerletmeyi umuyoruz. Ayrıca, Suudi Arabistan'ın havacılık endüstrisini ilerletmek adına birlikte çalıştığımız ve kuruluşumuzdan bu yana bizi her zaman destekleyen PIF'e teşekkürlerimizi sunmak isterim."

 

Airbus Helicopters Küresel İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ben Bridge, “Bu sipariş yeni müşterimiz The Helicopter Company ile ilk ortaklığımızın başlangıcını temsil ediyor” dedi. "H125, özellikle sıcak ve yüksek ortamlara uygun güçlü ve gerçekten çok yönlü bir uçak olduğu için Suudi Arabistan Krallığı'ndaki ticari operasyonları geliştirmek adına mükemmel bir seçimdir" diye ekledi.

 

PIF, Suudi Arabistan'da Vizyon 2030'un gerçekleştirilmesini destekleyen ve uzun vadeli ticari getiri sağlayan yeni sektörleri harekete geçirme stratejisinin bir parçası olarak THC'yi kurdu. Krallığın ilk yerel ticari helikopter operatörü olan THC, 2019 ortasından beri özel uçuşlar sağlıyor ve şimdi filosuna H125'in eklenmesiyle hizmetlerini genişletiyor. Bu yeni anlaşma, Suudi Arabistan’ın gelişmekte olan ve giderek daha dinamik hale gelen turizm ve havacılık endüstrilerinin gelişimine katkıda bulunacak ve her sektörün ilgili değer zincirlerinin entegrasyonunu destekleyecektir.


Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder