İller

20 Eylül 2020 Pazar

İstanbul’un “Yeni Pera”sında yaşam doludizgin


İstanbul’un “Yeni Pera”sında yaşam doludizgin!

Kadıköy Life Dergisi’nin merakla beklenen Eylül & Ekim sayısı yayınlandı. Kadıköy’ün yeni trend mahallelerinden Rasimpaşa ile birlikte Yeldeğirmeni semtini kapak konusu yaparak sayfalarına taşıyan dergi, tarihi özellikleri de olan bölgeyi eski ve yeni yüzüyle gözler önüne seriyor. Bölgenin tarihsel dokusunun yanı sıra mevcut durumuna dair görüşlerin de yer aldığı çalışmada, semt sakinlerinin duygu ve önerilerine de yer veriliyor.

Sosyal yaşam ve çevre sorunları…

Pandemi sürecinin ardından Kadıköy’de kaldığı yerden devam eden sosyal yaşantıyı tüm detaylarıyla inceleyen Kadıköy Life Dergisi, yüzünü ilk olarak çevre sorunlarına dönüyor. Nostaljik Moda İskelesi ve Moda Vapuru’nun yanı sıra metro hatları, Kurbağalıdere ve daha birçok önemli çevre sorunu dergi sayfalarında irdeleniyor.

Birbirinden özel röportajlar…

Kadıköy Life, farklı alanlarda gerçekleştirdiği özel röportajlarla birçok kişinin yaşamına dokunmaya da devam ediyor. Selim İleri ve Zeynep Oral gibi yazarlar gündeme ve hayata dair özel görüşler sunarken, usta oyuncu Necip Naşit Özcan da halası Adile Naşit’in yanı sıra aile üyelerinin sanatla dolu yaşantısından kesitler sunuyor. Yıllardır Kadıköy’deki küçük dükkanında kitapları yenileyen mücellit Doğan Ülgenci ve fotoğrafçı Çiler Geçici de derginin diğer misafirlerinden.

Magazin sayfaları çok renkli…

Kadıköy Life Dergisi’nin magazin sayfalarında adeta yok yok. Türk sinemasının önemli oyuncularından, Şener Şen ve Kemal Sunal ile birlikte rol aldığı filmlerle adından sık sık söz etttiren duayen isim İlyas Salman, ilerleyen yaşına rağmen hala televizyonların ve sinemasının aranan yüzlerinden olan Suna Selen ve ünlü modacı Perihan Akı, Kadıköy Life Magazin sayfalarının en özel konuklarından.

Kadıköy lıfe dergisi’ne ulaşabileceğiniz adresler…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Dijital Basın, Magzter ile dMags platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life Dergisi, ayrıca aşağıdaki adreslerde de siz değerli okurlarımızı bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi, Kozyatağı ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Yeldeğirmeni Murat Kırtasiye, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri.


Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder