İller

3 Ekim 2020 Cumartesi

Çin’de, Ulusal Bayram’ın ilk gününde 97 milyon yolculuk yapıldı


İç turizmin hareketlenmesine sebep olan bayram nedeniyle tatilin ilk gününde ülke içinde 97 milyon yolculuk yapıldı. Çin’de Kültür ve Turizm Bakanlığı sekiz günlük tatil döneminin ilk günü olan 1 Ekim Perşembe gününde ülke içinde 97 milyon turizm amaçlı yolculuk kaydedildiğini açıkladı.
 
Bu rakam, geçen yılın aynı döneminde gerçekleştirilen yolculukların yüzde 73,8 kadarına denk geliyor. Bakanlığın bildirdiğine göre, turizm gelirleri 76,65 milyar yuana (yaklaşık 11,26 milyar dolar) ulaşarak, 2019 yılının aynı döneminin gelirlerine kıyasla yüzde 68,9’luk bir canlanma ifade ediyor. 
 
Ulusal Bayram tatili nedeniyle Yasak Kent Müzesi, Çin Ulusal Müzesi ve Dunhuang Mogao Taş Mağaraları gibi ünlü turistik yerlerin biletleri yok satıyor. Beijing Kültür ve Turizm Bürosu Başkan Yardımcısı Cao Pengcheng, bayram sırasında Beijing’de turizmin canlanacağını, başkenti ziyaret edecek turist sayısının geçen yılın aynı döneminde kaydedilen seviyenin yüzde 90’ına ulaşacağını ifade etti. Bayram tatilinde Beijing’de Güz Ortası Bayramı temalı Ay seyir aktiviteleri gibi binden fazla kültür ve turizm etkinliği düzenlenecek. Shanghai’da ise ünlü Show Life Tiyatro Merkezi’nde 51 oyun sahnelenecek.

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder