İller

9 Kasım 2020 Pazartesi

Bozkır, öldürülen Mustafa Sömek için tek yürek oldu


KONYA (AA)  - Konya'nın Bozkır ilçesinde herkes tarafından sevilen ve vahşi bir cinayete kurban giden Bozkır'ın Mustafa Dayısı, Mustafa Sömek'in ölümü sonrasında Sömek'in adının yaşatılması için ilçe sakinleri tarafından birtakım çalışmalar yapılıyor.  


İlçede İlk olarak Bozkır Belediyesi tarafından bir parka Mustafa Dayı parkı ismi verilmişti. Ikinci olarqk Bozkır ilçesinde ilçe genelinde kültür sanat köşesi yapan gençler Sömek'in hatırasının yaşatılması için görsel çalışmalarını ilçe merkezine çizdi.  

Yapılan çizimde Sömek'in doğum yılı yazılarak sonsuzluk simgesi kullanılarak asla unutmayacağız mesajı verldi.  

Yapılan çalışmaları yerinde gören Mustafa Sömek'in öz yeğeni, Hasan Oynak yaptığı açıklamada "geçtiğimiz günlerde Mustafa dayımız vahşi ir cinayete kurban gitti. Cinayet sonrasında bu elim olay bütün Bozkır'ı üzüntüye boğdu.  

  Haberin Videosu !!!  

Cenaze dolayısıyla İzmir Menemen'den geldim, Bozkır halkının Mustafa Dayımıza ne kadar sahip çıktığını gördüm. Çizim olarak yapılan bu çalışma ve belediyemizin bir parka Mustafa dayımızın ismini vermesi bizi ziyadesiyle mutlu etti" dedi.  

Bozkır Sanat sokağında çizimler gerçekleştiren Hasan Güleroğlu yatığı açıklamada "Bozkır'da Bozkır Caps adıyla faaliyetler yürüten gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren bir gençlik hareketiyiz.  

Bozkır Kültür sanat sokağında toplumumuza mal olmuş Yeşil Çam'ın renkli kişiliklerini duvarlarımıza yansıtıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Bozkır tarafından sevilen sayılan ve değer verilen bir insanın katledilmesi sonrasında ilçemizde adının ve yaşananların unutulmaması için bu kültür sanat köşesine Bozkıra mal olmuş bir değerimizi de nakış etmek istedik.  

Keşke ilçemizde böyle bir olay yaşanmasaydı ama maalesef günahsız masum bir şekilde evine giderken gözü dönmüş bir cani tarafından katledildi. Biz Mustafa dayımızı unutmayacağız kalbimizde yaşatacağız ve unutturmayacağız.  

Bu çalışma ile buradan Bozkır halkına ve Bozkırın gençlerine seslenmek istiyorum; Bu tür olaylara alışmayacağız ve sokakları da boş bırakmayacağız. Çok üzüldük psikolojik olarak çok etkilendik çok vahşi bir cinayetti ve biz bu tür olayların bir daha yaşanmaması için sokakları boş bırakmayacağız" dedi.  

Bozkır merkeze yapılan çizim sonrasında Sömek'in yakınları çizimleri gerçekleştiren gençlere teşekkür ederek çizimle aile fotoğrafı çekildiler.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder