İller

29 Haziran 2021 Salı

KARATAY BELEDİYESİ PERSONELİ COVID-19 AŞISI OLUYOR


KILCA: ESKİ GÜNLERİMİZE DÖNEBİLMEMİZ İÇİN HERKESİ AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM

Karatay Belediyesi personeli, Sağlık Bakanlığı tarafından Korona Virüsüne karşı başlatılan aşılama kampanyası kapsamında aşı oluyor. Büyük fedakarlık ve özveriyle hizmet eden sahadaki tüm belediye personelini virüsten koruma amacı taşıdıklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Özlediğimiz hayatlarımıza, sevdiklerimize yeniden kavuşmak ve toplumsal bağışıklığının oluşması için herkesi aşı olmaya davet ediyorum" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında sürdürülen aşılama programında Sosyal Güvenlik Kurumu'na(SGK) kayıtlı tüm çalışanların aşı randevularının açıldığının açıklamasıyla birlikte Karatay Belediyesi de harekete geçti. Bu kapsamda Karatay Belediyesi personeli aşılanmaya başladı.

SAHA ÇALIŞANLARI DA AŞILANIYOR

Bugüne kadar pek çok belediye personeli sağlık kuruluşlarına giderek aşılarını yaptırırken, Karatay İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen sağlık ekibi de, Karatay Belediyesi Tatlıcak Tesisleri'nde COVID-19 aşısı vurulmak isteyen saha personeline aşı yapmaya başladı.  

Pandemi dönemi boyunca sahada olan ve canla başla çalışan Makina İkmal Bakım ve Onarım, Park ve Bahçeler, Tarımsal Hizmetler, Çevre Koruma ve Kontrol ile Fen İşleri Müdürlükleri'nde görevli personelin aşı işlemleri tesislerde gerçekleştiriliyor. İlk doz aşılarını kurulan istasyonda yaptıran belediye personeli ekipleri, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

VATANDAŞLARIMIZA AŞI OLMALARINI ÖNERİYORUM

Amaçlarının hem vatandaşları hem de belediye personelini olası bulaşabilecek COVID-19'a karşı korumak olduğunu dile getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Vatandaşlarımızla yakın temasta olan sahadaki bütün mesai arkadaşlarımıza yönelik aşı çalışmasına başladık. Personelimize sağlık müdürlüğümüz tarafından tesislerimizde oluşturulan istasyonda aşılarını yaptırıyoruz. Bu konuda bizlere destek olan İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ve tüm sağlıkçılarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Amacımız, hem vatandaşlarımızı hem de mesai arkadaşlarımızı COVID-19 virüsüne karşı korumak. Ben vatandaşlarımıza aşı olmalarını öneriyorum. Bu ortak bir sorundur. Bu sorunu toplumsal bağışıklığımızı artırarak çözebiliriz. Bunun yolu da aşıdan geçiyor. Aşılarını yaptıran tüm personelimize şifa diliyor, hassasiyetleri dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder