İller

23 Haziran 2021 Çarşamba

KOSKİ 10 YILLIK SAYAÇLARI BEDELSİZ DEĞİŞTİRİYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 10 yılını doldurmuş su sayaçlarını bedelsiz olarak değiştirmeye başladı. Önümüzdeki 5 ay içerisinde toplam 84 bin abonenin sayacı yenilenecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sayaçlardaki ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçebilmek için 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlayan su sayaçlarının değiştirilmesi işlemlerine başladı.

3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'na uygun olarak değiştirilecek su sayaçlarının değişim bedeli KOSKİ abonelerine yansıtılmayacak.

Konuyla ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi: "3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'na göre, su sayaçlarının ekonomik kullanım ömrü 10 yıl olarak belirlenmiş olup belirlenen bu sürenin sonunda değişimlerinin yapılması zorunlu tutulmuştur. Bu kapsamda, söz konusu sayaçların değişim işlemleri gerek aboneler, gerekse kurum açısından önem arz etmektedir. Kurumumuzca yapılacak bu yenileme işlemleriyle birlikte, sayaçların ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilirken daha sağlıklı ve verimli bir içme suyu hizmeti sunulması da sağlanmış olacaktır. Genel Müdürlüğümüz, abonelerimize katkı sağlamak amacıyla, bu sebep ile yapılan sayaç değişim işlemlerini bedelsiz olarak gerçekleştirmektedir."

Günlük ortalama 650 adet sayaç değiştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 ay içerisinde 84 bin abonenin sayacını yenileyecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder