İller

23 Haziran 2021 Çarşamba

Selçuklu’ya yeni bir hafızlık merkezi daha kazandırıldı


İKRA'R HAFIZLIK MERKEZİ DUALARLA AÇILDI

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Müftülüğü ve hayırseverler işbirliği ile ilçeye kazandırılan İkra'r Hafızlık Merkezi düzenlenen tören ile açıldı.

Selçuklu Belediyesi, Müftülük ve hayırseverlerin desteği ile yapımına başlanan ve 9 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan İkra'r Hafızlık Merkezi dualarla açıldı. Buhara Mahallesi'nde 3600 metrekare alanda yer alan merkez 24 derslik ve 300 öğrenci kapasitesinden oluşuyor. Geleceğin donanımlı nesillerinin yetişmesine katkı sağlayacak merkezde yemekhaneler, yatakhaneler, cami, açık ve kapalı spor salonları, akıl zeka oyunları teknoloji ve tasarım odaları yer alıyor.

Açılış törenine, Konya Ak Parti Milletvekili Selman Özboyacı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber,Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer,  Kur'an kursu öğreticileri ve aileleri ile hayırseverler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber," İkra'r Hafızlık Merkezimiz bugün itibariyle 200 öğrenci ile eğitme başladı. Hedefimiz günlük 500 talebeyi burada okutmak. Burada 33 görevlimiz hizmet verecektir. Allah'ın has kulları kimlerdir diye sorulduğunda Allah'ın kelamını okuyanlardır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayacılar," Merkez güzel hizmetler yürütülmesine vesile olacak"

Bugünkü eğitim sisteminde Kur'an eğitimi ile okul eğitiminin aynı anda sürdürülebildiğine dikkat çeken Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar," Bu tablo için ne kadar şükretsek azdır. Bunların sayısı da hızla artıyor. Bugün de bunlardan birini daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulumuz hafız sınıfları burada eğitim görecekler. İnşallah geleceğe hayırlı nesiller yetişmesi adına, vatanımıza sahip çıkacak sağlam nesiller yetişmesi adına burada güzel hizmetler yürütülecek" dedi.

Başkan Pekyatırmacı "Şehirleri imar ederken nesilleri ihya etmenin gayreti içinde olmamız gerekiyor"

Konya'nın birlik ve beraberliğin nimetlerini her alanda yaşadığını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,"Açılışını yapacağımız İkra'r Hafızlık Merkezi de bu birliğin beraberliğin bereketi ve bize olan nimeti. Bu güzel eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Selçuklu Belediyesi olarak eğitime her fırsatta destek vermeye devam ediyoruz. Konyamızda her işte olduğu gibi eğitim alanında tüm Türkiye'ye önderlik yapıyoruz. İşte Hafız Mustafa Büyükkaplan İmam Hatip Okulumuz bir örnekti, Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Okulumuz bir örnekti. Bu İkra'r Hafızlık Merkezimizle birlikte inşallah hafızlık merkezlerimiz ve Kur'an Kurslarımız da tüm Türkiye'ye örnek niteliğinde eğitim yuvaları olarak ortaya çıkmış olacak. Şehirleri imar ederken nesilleri ihya etmeyi ihmal edersek bir gün gelir o nesiller imar ettiğimiz şehirleri tahrip eder, yıkarlar. Onun için bir taraftan şehirleri imar ederken bir taraftan da nesilleri ihya etmenin çabası gayreti içinde olmalıyız" şeklinde konuştu.    

İl Müftüsü Öge,"Hem dini hem akademik eğitim verilecek"

Yapımı tamamlanan hafızlık binası ile ilgili bilgiler veren Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, " "Açılışımızda 200 öğrencimize ders verecek olan binamızda sınıflarımıza hem dini anlamda hem akademik anlamda önde gelen şahsiyetlerin isimlerini verdik. Bu sayede çocuklarımız eğitim alırken aynı zamanda hayal dünyalarının ve vizyonlarının yüksek seviyelere ulaşması hedeflenmiştir. Böyle hayırlı ve güzel işlere vesile olan herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun." dedi.

Milletvekili Özboyacı," Nice bereketler buradan hasıl olacaktır"

Konya'ya yakışır bir açılış için bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı; "Gurur kaynağımız olan evlatlarımız hem akademik anlamda hem de dini anlamda kendilerini yetiştirecekler. İnşallah buradan nice ihya olmuş nesiller çıkacaktır, nice bereketler buradan hasıl olacaktır. Çünkü şunu biliyoruz. Bu topraklarda, bu ülkede yıllarca maalesef yıllarca dinini yaşamak isteyen insanlardan korkuldu. Suni bir korku yaratıldı. Halbuki bu insanlar bu vatanı, bu milletin çocuklarıydılar. Bu memleketin evlatlarıydılar. Hiçbir zararları olmazdı, nitekim bugün bir İmam Hatipli Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye'ye değil tüm ümmete önderlik ediyor. Allaha hamd olsun. Dünyanın neresinde bir Müslüman ve dünyanın neresinde hangi dinden olursa olsun bir mazlum varsa hepsi şuanda gözünü kulağını Türkiye'ye dikmiş durumda. Bu bize inanılmaz bir mesuliyet yüklüyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından İkra'r Hafızlık Merkezi dualarla eğitme açıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri merkezi gezdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder