İller

9 Haziran 2021 Çarşamba

SEYDİŞEHİRLİ SPORCU DÜNYA ŞAMPİYONASINDA


SEYDİŞEHİR BELEDİYESPOR SPORCUSU MUAY THAİ DÜNYA ŞAMPİYONASI YOLCUSU

01-07 Haziran 2021 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Muay thai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarında Seydişehirli sporcular büyük başarılara imza attılar.

Seydişehirli sporcular birbirinden güçlü rakiplerle çok sayıda maç yaparak bu başarıları elde ettiler. 71 kg'da mücadele eden İsmail KOÇ Türkiye Şampiyonu olarak Aralık 2021'de Tayland'da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında milli takımımızı temsil etme hakkını kazandı.

Ayrıca 63.5 kg'da Ali Deniz Çağlayan, 67 kg'da İbrahim Bakırcı, 71 kg'da Nazlı Ayten de şampiyonayı birbirinden güçlü rakipleri yenerek bronz madalya ile tamamlamışlardır.

Kulüp antrenörü Serkan Yıldız: "Aylardır pandemi şartlarında büyük fedakârlıklarla, fırsat buldukça antrenman yapmaya çalışan sporcularımın hepsini, ailelerini tek tek kutluyorum. Maçlar öncesi hastalık şartlarında oluşan olumsuzlukları yenip maçları da kazanmak çok büyük bir başarı. Ayrıca Seydişehirli bir sporcunun ilk defa milli formayla Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olması da bizim için ayrı bir gurur oldu.  Bu başarılarda Seydişehir spor camiasına her daim katkı sunan Seydişehir Belediye Başkanımız Mehmet Tutal, Fen İşleri Müdürümüz İsa Çiftçi' ye sporcularım ve aileleri adına hususi olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu desteklerin Dünya şampiyonası ile taçlanacağına ve milli onuru Tüm Seydişehir'imize ve ülkemize yine onların desteği ile yaşatacağımıza inancım tam." dedi.

     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder