İller

8 Ağustos 2021 Pazar

A​GD-MGV mezunları bir araya geldi


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Konya Şubesi mezuniyet programı gerçekleştirdi. Yurt içi ve yurt dışından buluşmaya katılım gösteren mezunlar, birbirleri ile hasret giderdi

AGD Konya Şubesi 17. mezunlar buluşmasını gerçekleştirdi. Arifan Erkek Öğrenci Yurdunda başlayan yoğun program Özel Gençlik İlkokulu'nda verilen mezuniyet yemeği ile devam etti. Çok sayıda mezunun katılım gösterdiği programda heyecan dolu anlar yaşandı. Kuran tilaveti ile başlayan ve akabinde konuşmalarla devam eden programa AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi YİK Üyesi Lütfü Yalman, Saadet Partisi GİK Üyesi Hasan Hüseyin Uyar, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Gelecek Partisi Tarım ve Orman Politikaları Başkanı Ali Akmaz, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AGD Genel Merkez üyeleri, AGD Konya Şube yönetiminin yanı sıra çok sayıda mezun katıldı. Programda ayrıca sanatçı Kemal Faruk ve Osman Gündüz de sahne aldı.

BU TEŞKİLATLARDA BULUNMAK ALLAH'IN BİR LÜTFUDUR

Mezun buluşmasında yaptığı açılış konuşmasında AGD teşkilatlarında görev almanın bir şükür vesilesi olduğuna dikkat çeken AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, "Bu teşkilatların değişik kademelerinde görev almış olmak, Milli Görüş Hareketi ile tanışmış olmak bizlere Allah'ın bir lütfudur. İçinde bulunduğumuz şu dünyada ezilen, zulmedilen ve karanlığa sevk edilen insanlık için bir umut ışığı olan bu hareket içerisinde bulunmak bizlere şeref olarak yeter" ifadelerini kullandı.

BİZLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Mezun buluşmasında söz alan AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise şunları kaydetti: "Teşkilatlarımızda çeşitli görevlerde bulunmuş tüm kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Bugün burada mezunlarımızla beraberiz. Şunu belirtmek isterim ki mezuniyet üniversite diplomasını almak ile olur fakat biz milli görüş hareketinden mezun olmayı kabul etmiyoruz. Bugün bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Bugün büyük bir gençlik kitlesi ile karşı karşıyayız. Dünyadaki 140 ülkenin nüfusundan daha büyük bir gençlik kitlemiz var. İşte bu gençliğin milli ve manevi değerlere yöneltilmesi gerekir. Bizim böyle bir mesuliyetimiz var."

 

 

HAYATIMIN EN HAZ ALDIĞIM DÖNEMLERİYDİ

Hatıra konuşmaları ile devam eden mezun buluşmasında konuşma yapan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise "Üniversite hayatımız kafamızın karışık olduğu bir dönemdi. Yine o süreçte Erbakan hocamız ile tanışmıştık Zaman zaman hocamızın evine sohbetlere giderdik. İslam'ı ve İslam devletini bizlere anlatan bir insanla karşı karşıyaydık. İşte o günden bugüne MGV hizmetlerinde bulunduk. Ayrı olarak içinde bulunduğumuz STK'lar oldu. Fakat hayatımda haz aldığım ve en yoğun manevi duygular yaşadığım dönem MGV çatısı altında yokluklar içinde çalıştığımız dönem oldu. Erbakan hocamız bu teşkilatlarda bulunmak 4 fakülte bitirmeye bedeldir dediğinde o gün için bunu anlamıyorduk fakat bugün geldiğimiz noktada bunun gerçeğin ta ötesinde bir durum olduğunu görüyoruz" şeklinde konuştu. Programda söz alan Gelecek Partisi Tarım ve Orman Politikaları Başkanı Ali Akmaz ise şunları kaydetti: "AGD deyince aklımıza gelen en önemli olgu ümmetin teminatı oluşudur. Bu dün de böyleydi bugün de böyle. Biz her birimizi ayrı ayrı bu ümmetin birer ferdi olarak bu davaya omuz vermek mecburiyetindeyiz."

Namaz arasının ardından Vahdettin Altırnova, Turgut Akın, Yunus Genç, Mehmet Parlak ve Beytullah Azak gibi isimlerin de konuşma yaptığı program, Abdurrahman Korkmaz'ın yaptığı dua ile sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder