İller

14 Eylül 2021 Salı

​Bozkır Derviş Mustafa Öztunç İlkokulunda İlköğretim haftası kutlandı.


KONYA (AA) - Konya'nın Bozkır ilçesinde Mustafa Öztunç İlkokulunda 2021-2022 Yılı İlköğretim Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Okul Müdürü Yüksel Uyar'ın günün anlam ve önemini içeren konuşması ve öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti.

Okul Müdürü Yüksel Uyar konuşmasında; "Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ilk can suyu olarak eğitim vermeye başlayacağımız ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğunu ve heyecanını içerisindeyiz.  

Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi ilköğretim meselesi demek, vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi bir millet için bağımsız ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözlerin idraki içinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aydınlık, mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır.

Bu vesile ile tüm öğretmen ve öğrencilerimizin ilköğretim haftasını kutlarım" dedi.  

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası dolayısı ile Derviş Mustafa Öztunç İlkokulu bahçesinde düzenlenen açılış törenine öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder