İller

18 Ekim 2021 Pazartesi

​Bozkır'a Engelli ve yaşlı bakım merkezi ve Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açıldı.


KONYA (AA) - Konya'nın Bozkır ilçesinde Özel Zerafet Bakım Merkezini ve Şifa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açılışını gerçekleştirildi.Bozkır merkezde hizmete giren Özel Zerafet Bakım Merkezini ve Şifa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açılışları İlçe Müftüsü Emin Yüksek'in okuduğu duaların ardından protokolün katılımı ile gerçekleştirildi.

Hizmet binalarının açılışında konuşan Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız "Bozkırlı hemşerilerimizin bir arada olduğu bir ortamda Cenabı hakkın rahmeti ve bereketi de bizlerle birlikte olacaktır. Bu günümüzün hayırlı olmasını diliyorum.

Hiçbir değer hiçbir çalışma, büyük bir gayretin, isteğin, arzunun ve birlikte ortaya konulan emeğin ve yüreğin eseri olmasın. Hepsi çalışmanın emeğin, tutkunun, hakikatin ve hikmetin eseridir.

Bugün Konya'mızda dokuz işletmemizden biri olan işletmemizin açılışındayız. Bu dokuz işletmenin ikisi Akşehir'de, biri Bozkır'da ve altısı da Konya merkezde hizmet vermektedir.

İnsanların yüreğine dokun ki kendisini iyi hissetsin. Özellikle desteğe ihtiyacı olan insanlarla beraber ol ve empati yap ki onların yerine kendini koy ve onlar kendisini iyi hissetsin. O zaman ne diyoruz engeller zihinlerde eğer zihinlerdeki engeli kaldırabilirsek ülkemizi bugünkü olduğu yerden ileriye taşıyabiliriz.

Bozkırlılar Vakfımızın çalışmaları ve hepimizin çalışmaları olmasa bu bina ve bu hizmet burada inşa edilemezdi. Bu yüzden diyoruz ki birlikte olmanın ve hedefe doğru birlikte yürümenin bereketini yaşıyoruz bugün. Bugün Bozkırımızda istihdamı konuşuyoruz. Bozkırımızda ihtiyaç sahiplerimize hizmeti konuşuyoruz. Bozkırımızda eğitimi konuşuyoruz. Bu dağlar bu orman ve taşlar şahit olsun ki Bozkırımızda ve ülkemizde daha nice hizmetleri milletimizin aşkı ve duasıyla inşa etmeye devam edeceğiz.

Bir proje gündeme geldiğinde yatırım ortamını iyi inşa edeceksiniz ve yatırım yapmak isteyen insanların önünü açacaksınız. Arif Çalışır ve arkadaşlarının Bozkır'a bir bakım merkezi yaptırmak talepleri gündeme geldiği zaman Bozkırımızın tüm yöneticileriyle beraber çalıştık. Bakanlığımızla uzun zaman istişare ettik. İl Müdürümüzün desteğini aldık ve sonuç itibariyle bugün Bozkırımızın yeşiline ve temiz havasına oksijenine ve onun ortaya koyduğu sıcak insanların yüreklerine yüz kişilik bakıma ihtiyaç duyduğumuz insanları teslim ediyoruz.

Bütün bunlar bir emeğin ve çalışmanın ürünü bu yetmiyor tabiki müteşebbislerin önünü açmanız ve onunla birlikte yürümeniz lazım.

Bu işletmemiz ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Açılış programına Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Konya İl Müdürü İbrahim Akyüz, Bozkır Kaymakamı Fatmagül Dalmış, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Komşu ilçelerin Belediye Başkanları ve Bozkır Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Güven, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ata Küçükduran, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bahri Rıza Duran ve çok sayıda kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder