İller

27 Ocak 2022 Perşembe

​SELÇUKLU’DA EKİPLER ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR


Selçuklu Belediyesi karla mücadele kapsamında yoğun kullanılan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, gece ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını inceleyerek, personele çay ikramında bulundu.

Selçuklu Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kar ve buzlanmaya karşı, kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışması yapan acil müdahale ekipleri, vatandaşların olumsuz şartlardan etkilenmemesi için çaba harcıyor. Ekipler merkezde yoğun olarak kullanılan bölgelerin yanı sıra ara sokaklarda da kar küreme işlemi yapıyor. 24 saat kesintisiz çalışan ekipler vatandaşların olumsuz durumlarla karşılaşmaması için mücadele veriyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı karla mücadele veren ekipleri ziyaret etti. Çalışmaları inceleyen Başkan Pekyatırmacı, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Başkan Ahmet Pekyatırmacı ekiplere çay ikramında bulundu.

Başkan Pekyatırmacı; "Ekiplerimiz 7/24 görev başında"

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Pekyatırmacı, ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek, "Pazar gününden bu yana Konya'mızın hem merkezi hem de çevre ilçelerimize rahmet, beyaz bereket güzel bir şekilde yağdı. Biz de Rabbimize şükür ediyoruz bu rahmet için hem de tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bir taraftan bereket yağarken bir taraftan da vatandaşlarımız hem işlerine hem görevlerine rahat bir şekilde ulaşabilsinler diye çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şu anda Manifaturacılar Çarşısındayız. Ekiplerimiz burada sabaha kadar çarşımızdaki tüm yolları açacaklar. Çalışma alanımız çok büyük ekiplerimiz Pazar gününden bu yana 7/24 bütün ekiplerimiz 64 araç 250 personel ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyorlar. Önceliğimiz ana arterlerdi ve şükürler olsun ana arterlerde hiçbir sıkıntı yaşamadan ana arterleri temizledik. Şu an kar yağışı durdu ama bütün alanlarımızda yoğun bir kar kütlesi var. Bunları da tüm ekiplerimizle birlikte topluyoruz. Bugün sanayi bölgelerimizde çok yoğun bir çalışma yaptık. Eski Sanayi, Karatay Sanayi, Toptancılar, Marangozlar Sanayi bölgelerimizde çok yoğun çalışmalar yaptık. Hedefimiz bütün sanayilerimizde geçilemeyen yol bırakmamak istiyoruz. Tabi bu çalışmalar zaman alıyor. Ben hemşehrilerimizden sabır bekliyorum. Ekiplerimiz zorlu şartlarda her yere yetişmeye çalışıyorlar. Ben bütün ekiplerimize bu özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Selçuklu Belediyesi tarafından yürütülen kar temizleme çalışmalarının kendilerini memnun ettiğini ifade eden esnaflar, Selçuklu Belediyesi'ne ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya   teşekkür ettiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder