İller

1 Şubat 2022 Salı

​KOSKİ -22 DERECEDE SONDAJ ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, TRT Uluslararası Konya Film Platosu civarındaki su temin çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2021 yılı Mart ayında başlayan ve Zer Meram, Lavantin Konakları ile Konya Veledromu'nu da kapsayan alandaki kuyu açım çalışmalarına 5 adet kuyu daha ilave edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarına rağmen su temin çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.            

                Bu kapsamda Meram Kozağaç ve Karahüyük mahallelerinde 2022 yılı su temin çalışmalarına devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yapılaşması devam eden yeni yerleşim yerlerinin ihtiyaç duyduğu suyu temin etmek için -22 derecede sondaj kuyusu açıyor. 2021 yılı Mart ayında açılan bir adet kuyuya ilaveten 5 kuyu daha açacak olan KOSKİ, söz konusu bölgede sağlıklı, uzun ömürlü, kesintisiz ve sürdürülebilir su hizmeti verecek.

                TRT Uluslararası Konya Film Platosu civarında, Zer Meram, Lavantin Konakları ve Konya Veledromu'nun da bulunduğu alanda içme suyu ihtiyacının zamanında giderilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bölgede su deposu birinci etabın projelendirilme çalışmalarını da tamamladı. İhale aşamasına getirilen birinci etap su deposunu 2022 yılı içerisinde bitirmeyi hedefleyen KOSKİ, burada temin edilen suyu depoya, oradan da şebekeye aktaracak.

Sadece platoya değil; çevredeki yeni yerleşim yerlerine de su hizmeti verecek olan KOSKİ, altyapı çalışmalarında uzun ömürlü muhtelif cins, ebat ve çaplarda borular kullanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder