İller

18 Nisan 2022 Pazartesi

​SELÇUKLU’DA TERAVİH GELENEĞİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR


Selçuklu Belediyesi'nin bir geleneği haline gelen ve ilçedeki farklı mahallelerdeki camilerde gerçekleşen teravih buluşmaları devam ediyor.

Rahmet ayının tüm güzellikleriyle yaşandığı mübarek Ramazan ayında Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu genelinde farklı mahallelerdeki camilerde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Selçuklu Belediyesi'nin bir geleneği haline gelen ve ilçe sakinleriyle bir araya gelmeye vesile olan teravih buluşmalarında vatandaşlar talep ve önerileri birinci ağızdan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya iletme fırsatı yakalıyor.

 Teravih sonrasında Selçuklu Belediyesi tarafından oluşturulan Hacivat,Karagöz gölge oyunu standı mahalledeki çocuklar ve ailelerin hoşça vakit geçirmesini sağlıyor. Ayrıca camii bahçesinde Osmanlı macunu, renkli şekerler de ikram ediliyor.

Başkan Pekyatırmacı teravih buluşmaları kapsamında Hatice Hatun Külliyesi, Anadolu İtisam Vakfı Camii, Selçuk Camii, MTA Camii'nde ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

" Ramazan ayının güzelliklerini hemşehrilerimizle birlikte yaşıyoruz"

Teravih buluşmalarının  Ramazan  bereketini birlikte yaşamaya vesile olduğuna dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: " Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın ve tekrardan hemşehrilerimizle bir araya gelmenin sevinci içerisindeyiz. Pandemi sebebiyle camilerimizi ve hemşehrilerimizi ziyaret edemiyorduk. Çok şükür o kötü  günleri geride bıraktık. Birbirimize olan muhabbeti daha da arttıran birbirimizin derdi ile daha çok hemhal olduğumuz bu ayda hep birlikte kıldığımız Teravih Namazları ile bu ayın manevi iklimine uygun olarak hemşehrilerimiz ile birlikte oluyoruz. Ve bu hasbihallerimizle Selçuklumuz için daha güzel yarınları birlikte planlıyoruz. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, ülkemize düşman odaklara fırsat vermesin. Tüm hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı, huzurlu Ramazanlar diliyorum." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder