İller

20 Haziran 2022 Pazartesi

​Karatay’da Türk Halk Müziği Ziyafeti Vardı


Karataylılardan Türk Halk Müziği Konseri "Aşina"Ya Büyük İlgi

Karatay Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle organize edilen "Aşina" adlı Türk Halk Müziği Konseri, Konyalıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Akademisyen ve öğrencilerin oluşturduğu 76 kişilik dev kadro, Anadolu'nun dört bir yanından birbirinden güzel eserleri çalıp seslendirerek Konyalılara adeta bir müzik ziyafeti sundu.

Kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle önemli organizasyonlara imza atan Karatay Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle "Aşina" adlı bir Türk Halk Müziği konseri düzenledi. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'ndaki konsere Konyalıların ilgisi bir hayli fazlaydı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Bölümü akademisyen ve öğrencilerinden oluşan 76 kişilik dev bir kadro, Konyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Algı yönetiminde gerçekleşen konserde Anadolu'nun dört bir yanına ait birbirinden güzel eserler dev kadro tarafından çalınıp seslendirildi. Konyalılar da seslendirilen türkülere eşlik ederek eğlenceli bir akşam yaşadı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay'ın kültürel ve sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam ettiklerini belirterek şunları söyledi; "Konsere büyük ilgi gösteren tüm hemşehrilerime ve muhteşem performanslarıyla konserimize renk katan tüm sanatçılar ile öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Belediye olarak kültürel ve sanatsal hizmetlerimizle vatandaşlarımızla iç içe olmaya, ilçemizin kültürel ve sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin gösterdiği ilgi bizleri mutlu etti. Bu toprakların değerlerini ve bu coğrafyanın değerli isimlerini hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder