İller

31 Ağustos 2022 Çarşamba

​Karatay, 12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi’ne Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor


Karatay Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin birlikte organize ettiği "12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi", bu yıl da Türkiye'nin farklı şehirlerinden şairleri ve sanatseverleri Karatay'da buluşturacak. Mevlânâ Şiir Şölenleri'nin Konya için çok önemli olduğunu vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; "Medeniyet birikimimizle irtibatımızı asla koparmadan; ilim, fikir ve düşünce hareketlerini desteklemeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda da Cumartesi akşamı tüm hemşehrilerimizi programımıza davet ediyorum" dedi. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ise, geleneksel hale gelen Mevlânâ Şiir Şöleni'nin bu yıl 12'ncisini gerçekleştirmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını aktardı.

Modern Türk edebiyatımızın günümüz şair ve yazarları, "12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi ve Şiir Atölyeleri" programları bu yıl da yine Karatay'da buluşuyor.

Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin organize ettiği "12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi ve Şiir Atölyeleri", 3 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Konya'nın kültür ve sanat dünyasını bir araya getirecek etkinlikte birbirinden değerli şair ve yazarlar, sanatseverlerle hem sohbet edecek hem de en güzel şiirlerini Konyalı sanatseverler için seslendirecek.

ŞİİR DOLU ETKİNLİKLİKLER 2. ŞİİR ATÖLYELERİYLE BAŞLIYOR

12. Mevlana Şiir Şöleni Şiir Seçkisi, 2. Şiir Atölyeleri ile başlayacak. Bu kapsamda Cumartesi günü saat 10:00 ile 17.00 saatleri arasında Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'ndeki Şiir Atölyeleri çalışmalarında; Genç Şiir, Genç Şiirin Dijital Kültürle İmtihanı, Şiir-Sanat İlişkisi ile Yeni Gelişmeler ve Şiir Kitaplarının Yayını Meselesi gibi birçok başlık, ayrıntılarıyla ele alınacak.

KONYA ŞİİRE YİNE KARATAY'DA DOYACAK

"12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi" ise 3 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:00'da Mevlânâ Gül Bahçesi'nde gerçekleştirilecek. Açık sema alanında yapılacak Şiir Şöleni ile sanatseverlere adeta bir şiir ziyafeti verilecek.

MEDENİYET BİRİKİMİMİZLE İRTİBATIMIZI KOPARMADAN; İLİM, FİKİR VE DÜŞÜNCE HAREKETLERİNİ DESTEKLEMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; Mevlânâ Şiir Şölenleri'nin Konya açısından büyük önem taşıdığını vurgulayarak, şölenin şiire ve edebiyata katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Hasan Kılca; "Karatay Belediyesi olarak biz de medeniyet birikimimizle irtibatımızı koparmadan; ilim, fikir, düşünce hareketlerini önemseyip önceye alarak desteklemeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda bu yıl da her kesimden, her yaştan sanatseverin katılacağı 12. Mevlana Şiir Şöleni Şiir Seçkisi ve Şiir Atölyeleri programını düzenliyoruz. Şair ve yazarlarımız, Mevlana Gül Bahçesi'nde hemşehrilerimize eşsiz bir şiir ziyafeti sunacak. Ben tüm hemşehrilerimizi programımıza davet ediyorum" şeklinde konuştu.

MEVLÂNÂ ŞİİR ŞÖLENİ'NİN 12'NCİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR OLMANIN MUTLULUĞU VE HEYECANINI YAŞIYORUZ

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu da şunları söyledi: "12. Mevlânâ Şiir Şöleni, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak ve Karatay Belediyemizin kıymetli desteğiyle bu yıl da Konyalı hemşehrilerimizle buluşacak. Geleneksel Mevlânâ Şiir Şöleni'nin bu yıl 12'ncisini gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Şölen kapsamında, bütün şiir şölenlerimizden önce olduğu gibi elinizdeki kitabı hazırlayarak tarihe kaydetmeyi arzuladık. Bu vesileyle, sanat dolu bu günde buluşmak için tüm Konyalıları 12. Mevlana Şiir Şöleni Şiir Seçkisi ve Şiir Atölyesi programına davet ediyorum."

İŞTE ŞÖLENE KATILACAK ŞAİR VE YAZARLAR

Öte yandan 12. Mevlânâ Şiir Şöleni Şiir Seçkisi ve Şiir Atölyeleri programına katılacak olan şair ve yazarlar da belli oldu.

Buna göre: Ahmet Kot, Ali Bektaş, Ali Saçıkara, Ali Sali, Atilla Yaramış, Betül Aydın, Burhan Sakallı, Ercan İriş, Ertuğrul Rast, Ethem Erdoğan, Hakan ŞArkdemir, Hasan Ukdem, Hicabi Kırlangıç, İbrahim Çifci, İbrahim Demirci, İdris Ekinci, M. Melih Erdoğan, Mehmet Can Doğan, Mehmet Kurtoğlu, Meryem Kılıç, Mustafa Köneçoğlu, Osman Özbahçe, Resul Tamgüç, Sevgi Yerlioğlu, Sümeyra Yaman, Şaban Halis Çalış, Şakir Kurtulmuş, Tayyip Atmaca, Vural Kaya ve Yasemin Kapusuz; kaleme aldıkları eserleri sanatseverler için seslendirecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder