İller

21 Eylül 2022 Çarşamba

Üresin'in, Konya Bir Dünya adlı şiir kitabı yayınlandı


Emekli Öğretmen Şair-Yazar Ahmet Üresin'in yaşadığı şehir  Konya'ya bir Vefa örneği olarak, "Konya Bir Dünya" adlı şiir kitabı yayınlandı.
Üresin'in, Konya Bir Dünya adlı şiir kitabı yayınlandı.

Şair-Yazar Ahmet Üresin, Konya Bir Dünya şiir kitabında Konya'ya ve ilçelerine  duyduğu vefayı dile getirdiğini belirterek, "Son şiir kitabım Konya Bir Dünya'da yaşadığım şehir Konya ve ilçelerine duyduğum sevgiyi ve vefayı dile getirdim.  Bugüne kadar yayınlanan şiir kitaplarımla birlikte, Konya Bir Dünya kitabımla da yayınlanan kitap sayısı 14'de ulaştı. 142 sayfadan oluşan kitabımda, Konya merkez ve ilçelerindeki güzellikleri, sevgiyi , genel kültürü şiirsel bir dille anlatmaya çalıştım. Amacım doğduğum yer  Bozkır Dere köyüne ve yaşadığım şehrimiz Konya'ya bir vefa göstermektir. her insanın doğduğu, büyüdüğü ve yaşadığı yerlere karşı bir borcu olmalıdır diye düşünüyorum. Bu anlamda son kitabıma Konya Bir Dünya ismini verdim" dedi.

14. şiir kitabı Konya Bir Dünya

Ahmet Üresin'in, Bir Şiir Gibi, Selam Olsun, Beyaz Kuş, Gül Kurusu Akşamlar, Güneşe Tutunmak, Aya Tutunmak, Gökyüzünün Öteki Yüzü, Bozkır'da Bir Dere Var, Bozkır Dereli Şair ve Yazarlar, Aşk 29 Harftir, Şiire Tutunmak, Bozkır  Bozkır Derler, Akşehir'den Geçtim şiir kitaplarından sonra son kitabı ve Konya Çimke Yayınevinin bastığı  Konya Bir Dünya ile 14 şiir kitabı yayınlandı.

Konya Bir Dünya şiir Kitabında Ahmet Üresin duygularını şu şekilde ifade ediyor.

Konya Bir Dünya şiirinde

"Gez Dünyayı, Gör Konya'yı derler

Gezdim dünyayı gördüm Konya'yı

Konya güzel Konya hoş

Dünya gibi bir Konya"

Konya'ya Hoş  geldiniz şiirinde

"Hoş geldiniz dostlar hoş geldiniz

Gez Dünyayı Gör Konya'yı" der büyükler

Sizi bağrına basar

Ve derki:

Hoş geldiniz Konya'ya, hoş geldiniz"

Meram Aşkına şiirinde

"Bir Bakış bak güzelim Meram aşkına

Gel de tüm Meramını anlat Meram'a

Çözüm bulunur derdine, dermanına

Güzele, meram  meram diye bakılsın"

Kaynak: Hakimiyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder